Bydgoszcz pomoże młodym strażakom z Chełmna. Podpisano porozumienie

Box2 Powiat chełmiński Wiadomości
fot. Komenda Powiatowa PSP w Chełmnie

W poniedziałek doszło do podpisania porozumienia między Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie a Bydgoskim Zakładem Doskonalenia Zawodowego, który prowadzi dzienne technikum mundurowe w Chełmnie.

Podpisania dokonali st. kpt. mgr Tomasz Guzek – komendant powiatowy PSP w Chełmnie oraz mgr Mirosława Murawska – dyrektor Szkoły Technicznej Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Chełmnie. Komendant straży zobowiązał się, by uczniowie byli objęci szkoleniami z zakresu ochrony pożarowej i ratownictwa medycznego, zapewnił również, że praktyki zawodowe będzie można odbyć w komendzie powiatowej PSP.

REKLAMA

W ramach porozumienia odbywać się mają wspólne inicjatywy edukacyjno-szkoleniowe, w których wezmą udział uczniowie i nauczyciele. Przewidziano także wzajemne promowanie dokonań zarówno straży w Chełmnie, jak i technikum mundurowego. Prowadzone będą zajęcia dydaktyczne zgodnie z ustalonym programem, wśród nich między innymi ćwiczenia na terenie Szkoły Technicznej BZDZ w Chełmnie oraz KP PSP w Chełmnie.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *