Burmistrz Chełmży o inwestycjach w mieście. Co nas czeka? [WIDEO]

Box2 Chełmża Wiadomości
fot. Urząd Miasta Chełmży

Inwestycje drogowe, budowa kanalizacji czy docieplenie budynków szkół – takie inwestycje są realizowane lub lada dzień rozpoczną się w Chełmży. Ich zakres przedstawił burmistrz Chełmży Jerzy Czerwiński.

Chełmżyński magistrat na swojej stronie facebookowej zamieścił krótkie wideo prezentujące inwestycje w Chełmży – zarówno te zrealizowane, będące w toku lub takie, które czekają nas w najbliższych dniach.

REKLAMA

W tym miesiącu udało się ukończyć budowę nowego pomostu rekreacyjnego ze sceną pływającą na plaży Ustronie.

Pomost właściwie zamyka całą inwestycję, która była realizowana na bulwarze – mówi burmistrz Chełmży Jerzy Czerwiński. – W tej chwili byśmy chcieli ożywić to, co kiedyś nazywaliśmy amfiteatrem. To miejsce, gdzie wiele dobrego, jeśli chodzi o koncerty czy spotkania, może się odbyć.

W tym miesiącu został też przekazany teren budowy – chodzi o trzy ulice, które zostaną wyremontowane: ul. Paderewskiego, św. Jana i Szewską.

Miasto kontynuje też realizację projektu związanego z gospodarką wodno-ściekową. Obecnie prace są wykonywane na ul. Toruńskiej (wcześniej na ul. Sikorskiego). – To zadanie za 27 mln zł – mówi burmistrz. – W tej chwili robimy część osiedla tzw. pensjonatowego, czyli ul. Toruńską. Za moment będziemy przechodzić na osiedla przy ul. Górnej.

Wkrótce czeka nas modernizacja Szkoły Podstawowej nr 5, co jest konsekwencją reformy oświaty. Dzięki temu placówka pomieści osiem klas. Przewidziano także docieplenie budynków szkół: SP nr 2 i 3. – Ta wiosna jest dla nas dynamiczna, jeśli chodzi o inwestycje – mówi Czerwiński.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *