Budżet obywatelski w Chełmży. Jak wyglądają prace nad realizacją?

Box2 Chełmża
fot. nadesłane

W Chełmży trwają prace nad realizacją projektów w ramach budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy sami wybrali, jakich inwestycji potrzebują na terenie miasta. Na zrealizowanie niektórych pomysłów trzeba jeszcze poczekać, ale pierwsze efekty są już widoczne. Jak przebiegają prace nad projektami?

W połowie sierpnia mieszkańcy Chełmży doczekali się ukończenia budowy boiska sportowego do gry w kajak polo przy Bulwarze 1000-lecia. Początkowa kwota, jaką miasto przeznaczyło na realizację tego projektu, została zwiększona dzięki otrzymaniu dofinansowania z programu „Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa”. Zewnętrzne wsparcie sięgnęło 43 tys. zł, co pozwoliło na zwiększenie budżetu na budowę do blisko 110 tys. zł. 

REKLAMA

Zakres prac objął modernizację istniejącego już boiska do gry w kajak polo, mieszczącego się na jeziorze przy Bulwarze 1000-lecia. W ramach realizacji projektu boisko zostało doposażone w pływające pomosty o łącznej powierzchni 198 m², a także sprzęt do łączenia poszczególnych modułów i uchwyty do zakotwiczania. Moduły pomostów znajdują się na tafli jeziora. Umowę z wykonawcą zawarto 7 sierpnia, z terminem wykonania do 14 sierpnia. Umowy udało się dotrzymać, a boisko trafiło w ręce chełmżyńskiego Klubu Sportowo-Turystycznego „KST Włókniarz”.

Również w sierpniu zakończono realizację innego projektu budżetu obywatelskiego z zakresu sportu. Znajdujący się na „orliku” przy ul. 3 Maja 16A kort tenisowy doczekał się renowacji nawierzchni. Wyczyszczono także rośliny z obwodu boiska. W miejscach odspojeń i w okolicach tulei do koszykówki wykonano wycięcia nawierzchni, pojawiły się także nakładki. Dzięki pracom malarskim techniką natrysku strukturalnego boisko zyskało nowy blask. Wymalowano na nim ponadto linie funkcyjne. Kwota, jaką przeznaczono na realizację tego projektu, sięgnęła prawie 60 tys. zł. Umowę z wykonawcą podpisano 21 lipca, wyznaczając termin zakończenia prac na 14 sierpnia. Boisko zostało jednak oddane do użytku już tydzień wcześniej, bo 7 sierpnia.

Na zakończenie wciąż czeka inny z projektów. Mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego zadecydowali, że przy ul. Polnej powstanie nowy chodnik. Znajdować się będzie po parzystej stronie ulicy, od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza do skrzyżowania z ul. gen. Hallera. Gotowa jest już dokumentacja projektowa. Prace nad powstaniem chodnika obejmą m.in. wyprofilowanie terenu, wykonanie podbudowy pod chodnik, a także krawężnika. Projekt budowlano-wykonawczy przygotował grudziądzki Zakład Usługowo-Handlowy Projekt. Na spacer nowopowstałym chodnikiem trzeba jednak jeszcze trochę poczekać. Planowany termin zakończenia prac to przełom września i października. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *