Budżet obywatelski powiatu toruńskiego. Zmiana harmonogramu realizacji

Box2 Powiat toruński Wiadomości
fot. Pixabay

Zarząd powiatu toruńskiego podjął decyzję o zmianie harmonogramu realizacji budżetu obywatelskiego 2020. Zwycięskie projekty będzie można realizować także w 2021 r. Zmiana jest m.in. odpowiedzią na oczekiwania liderów projektów.

Zmiany w harmonogramie realizacji budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego związane są także z epidemią COVID-19 i towarzyszącymi jej ograniczeniami w życiu społecznym. Zarząd powiatu toruńskiego zdecydował, że zwycięskie projekty będzie można realizować zarówno w 2020 r., jak również – wyjątkowo – w 2021 r. Decyzję o zmianie terminu realizacji w każdym wypadku będzie podejmował lider projektu. Warunkiem jest taki, że zadanie rozpoczęte w 2020 r. będzie trzeba zrealizować do końca tego roku i nie będzie możliwości, aby dokończyć je w przyszłym roku. Oznacza to, że jeżeli liderzy będą chcieli wydłużyć realizację zadania na 2021 r., to będą mogli rozpocząć ją nie wcześniej niż z początkiem 2021 r. Rozpoczęciem zadania jest już np. zakup materiałów promocyjnych. Liderzy, którym nie uda się dokończyć w tym roku rozpoczętych już projektów, będą musieli zwrócić niewykorzystane środki do budżetu powiatu.

REKLAMA

Nabór projektów do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego został czasowo zawieszony z powodu aktualnej sytuacji epidemicznej w kraju.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *