Budżet Obywatelski gminy Wielka Nieszawka. W poniedziałek rusza głosowanie

Box2 Wielka Nieszawka
fot. ilustracyjne/pixabay

W najbliższy poniedziałek rusza głosowanie na projekty przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego gminy Wielka Nieszawka. Mieszkańcy będą mogli głosować zarówno stacjonarnie, wrzucając karty do urn, jak i przez internet. Na jakie projekty można głosować?

Głosowanie rozpoczyna się w poniedziałek 23 sierpnia i potrwa do piątku 10 września. Mieszkańcy mogą oddawać głosy wrzucając wypełnione karty do głosowania do urn (w zamkniętej kopercie), znajdujących się w wyznaczonych punktach. Kartę do głosowania można także przesłać pocztą do Urzędu Gminy. Wzór kart do głosowania dostępny jest na stronie internetowej gminy, w załączniku do regulaminu Budżetu Obywatelskiego 2022. Głosować będzie można również przez internet, właśnie za pośrednictwem strony internetowej gminy.

REKLAMA

Każdy głosujący może poprzeć maksymalnie jeden projekt z jednej listy lokalnej i jeden projekt z listy ogólnogminnej. Niewłaściwie wypełnione karty do głosowania, bądź nie zawierające wymaganych danych, będą uznawane za nieważne. Ponadto, jeśli jedna osoba wypełni więcej niż jedną kartę do głosowania, żadna z wypełnionych przez nią kart nie będzie ważna.

Listę projektów Budżetu Obywatelskiego gminy Wielka Nieszawka na 2022 rok znaleźć można tutaj.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *