Budowali 4-kilometrowe węże. Ćwiczenia strażaków z powiatu toruńskiego [ZDJĘCIA]

Box1 Wiadomości
fot. Państwowa Straż Pożarna w Toruniu

Ochotnicze Straże Pożarne z powiatu toruńskiego ćwiczyły na terenie leśnictwa Wąkole dostarczanie wody na duże odległości. Budowali magistralę, podawali wodę i mierzyli wydajność. Strażacy współpracowali z leśnikami z Nadleśnictwa Dobrzejewice.

Ćwiczenia zostały zorganizowane we wtorek 15 września na terenie Nadleśnictwa Dobrzejewice, a dokładnie leśnictwa Wąkole. Zostały zainicjowane przez kierownictwo Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. Do ćwiczeń przystąpiło 13 Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu toruńskiego. Chodzi o strażaków z OSP Łążyn, OSP Czernikowo, OSP Dobrzejewice, OSP Papowo Toruńskie, OSP Skąpe, OSP Lulkowo, OSP Toporzysko, OSP Złotoria, OSP Osiek nad Wisłą, OSP Szembekowo, OSP Grębocin, OSP Młyniec i OSP Łubianka.

REKLAMA

Strażacy musieli zbudować magistralę z węży na odległość 4 km. Na pierwszym etapie ćwiczeń rozstawiali zastępy wzdłuż linii wężowej, podawali wodę i mierzyli wydajność. Celem było osiągnięcie wydajności 1200 l/min w ciągu 30 minut od rozpoczęcia ćwiczenia. Na drugim etapie strażacy m.in. podmieniali zastępy, włączone w magistralę.

Organizacja ćwiczeń nie byłaby możliwa bez współpracy strażaków z leśnikami Nadleśnictwa Dobrzejewice oraz z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.