“Budować państwo na uczciwości i prawości”. Spotkanie z Małgorzatą Kidawą-Błońską w Łubiance[ZDJĘCIA]

Box1 Fotogalerie Łubianka Wiadomości

We wtorek 18 lutego wicemarszałek sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska spotkała się w Bibliotece-Centrum Kultury z mieszkańcami Łubianki. Mówiła o bezpieczeństwie, współpracy europejskiej, służbie zdrowia, problemach osób niepełnosprawnych, szacunku do wolności i działaniach proekologicznych.

Kandydatka na prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej podzieliła się z mieszkańcami Łubianki swoimi obawami i zastrzeżeniami w stosunku do aktualnej sytuacji w kraju. Wskazywała na wyraźny podział naszego społeczeństwa i przestrzegała, że staje się on coraz silniejszy.

REKLAMA

Prezydent Andrzej Duda nie przestrzega prawa i nie uważa się za prezydenta wszystkich Polaków – mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska.

Wicemarszałek sejmu nawiązała także do zaprzepaszczonych możliwości uzyskania neutralności klimatycznej w imię interesów partyjnych.

Tracimy pieniądze, które mogą przydać się na walkę ze smogiem. Rezygnujemy z tych pieniędzy tylko dlatego, że ktoś ma inny stosunek do Unii Europejskiej. Przypominam, że w Polsce z powodu smogu umiera 50 tys. ludzi. Nie można lekceważąco mówić „nie, nie skorzystamy z tej szansy” – tłumaczyła wicemarszałek sejmu.

Kandydatka Platformy Obywatelskiej na prezydenta RP opowiadała o marginalizacji Polski na arenie europejskiej.

Nie podoba mi się to, że jako ważny kraj europejski nie jesteśmy dla Europy partnerem. Nie może być tak, że nasz głos nie jest słyszany – przekonywała wicemarszałek. – Nie możemy odwracać się od naszych sojuszników w Europie i kierować tylko w stronę Stanów Zjednoczonych. Potrzebna nam jest silna Europa i współpraca ze Stanami Zjednoczonymi. Nie musimy wybierać. Musimy podejmować wspólne działania.

Małgorzata Kidawa-Błońska odniosła się także do aktualnych problemów służby zdrowia. Wskazywała, że nie powinno być tak, że matki w internecie zbierają fundusze na leczenie swoich ciężko chorych dzieci. Nawiązała także do osób niepełnosprawnych, które też chcą uczestniczyć w życiu społecznym, a nie stać na jego marginesie. Apelowała do zgromadzonych o to, że wszyscy powinniśmy pomagać osobom niepełnosprawnym w realizacji ich marzeń.

Nie podoba mi się kłamstwo w naszym życiu. Kłamstwo powtarzane codziennie. Mamy wybór jakiej Polski chcemy. Ja jestem za wolnością, demokracją, szacunkiem ludzi do siebie i za rozmową. Musimy budować nasze państwo na fundamencie uczciwości i prawości – podsumowała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *