Budowa sali gimnastycznej w Chełmży. “Przykład współpracy samorządów”

Box2 Chełmża Sport
fot. nadesłane

Prace nad salą gimnastyczną przy Szkole Podstawowej nr 5 w Chełmży trwają. Przed budynkiem odbyła się dziś konferencja prasowa posła Mariusza Kałużnego, który podkreślał wkład ministerstwa sportu w rozwój infrastruktury sportowej w mieście i okolicach. Obecni byli także burmistrz Chełmży Jerzy Czerwiński oraz przewodniczący rady powiatu toruńskiego Paweł Polikowski.

– W ubiegłym roku ministerstwo sportu dofinansowało infrastrukturę sportową w ramach programu Sportowa Polska na poziomie 30 mln zł. To projekty takie jak modernizacja pływalni, zadaszenie boiska w Toruniu, budowa budynku szatniowo-sanitarnego w Rypinie, przebudowa i modernizacja boiska w Brodnicy, ale też budowa sali gimnastycznej przy szkole nr 5 w Chełmży – wymieniał poseł Mariusz Kałużny. – Ta inwestycja jest dobrym przykładem współpracy samorządów. To pokazuje, że można wspólnie robić coś dobrego dla społeczności lokalnej. Jak wszyscy się na to złożą, to bardzo często jest taniej i lepiej.

REKLAMA

Sala gimnastyczna przy szkole kosztować będzie ponad 3,3 mln zł. Inwestycja realizowana jest partnerstwie miasta Chełmża i powiatu toruńskiego. Jej ukończenie planowane jest na jesień tego roku. Burmistrz Jerzy Czerwiński podkreślił wagę inwestycji, zaznaczając, że jest to kropla w morzu potrzeb, jakie ma Chełmża względem infrastruktury sportowej.

– Nie przesadzę, jeżeli powiem, że Chełmża sportem stoi. Mamy dyscypliny, które mają nawet pewien egzotyczny wymiar, jak np. kajak polo, o którego istnieniu nie każdy wie. Mamy sporty wodne, piłkę nożną, z której jesteśmy dumni. Nie byłoby tego, gdyby nie wsparcie życzliwych ludzi i środków z ministerstwa sportu. Na przestrzeni ostatnich trzech lat udało nam się wybudować w połowie dofinansowany obiekt zaplecza socjalnego dla klubu piłkarskiego Legia za ponad 1 mln zł, udało nam się odnowić 70-letni budynek klubu kajakowego i żeglarskiego Włókniarz i podobny Chełmżyńskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Robimy to przede wszystkim dla młodych ludzi, dla dzieci. I one odnoszą sukcesy. W ubiegłym roku mieliśmy mistrza świata juniorów w kajakarstwie, mieliśmy olimpijczyka w Pekinie – podkreślał burmistrz Jerzy Czerwiński.

Za współpracę między samorządami podziękował przewodniczący rady powiatu.

– Budowa sali gimnastycznej to efekt dobrej współpracy samorządowej miasta Chełmży i powiatu toruńskiego, ale również współpracy samorządowo-parlamentarnej. Dobrze przygotowany wniosek uzyskał wsparcie posła Mariusza Kałużnego, a to przełożyło się na dofinansowanie ze środków budżetu państwa. Za tą współpracę chciałbym podziękować panu posłowi, panu burmistrzowi, panu staroście toruńskiemu, a także wszystkim radnym powiatu i miasta – zakończył Paweł Polikowski.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *