Bruki Unisławskie: w sobotę Święto Kapusty. Gwiazdą wieczoru Lady Pank

Box2 Powiat chełmiński Wiadomości
fot. GOK Unisław

W najbliższą sobotę 18 września w Brukach Unisławskich odbędzie się 10-te, jubileuszowe Święto Kapusty. Początek imprezy zaplanowano na godzinę 15:00.

W programie między innymi parada kapuściana, występy lokalnych zespołów, pogadanka o zdrowotnych właściwościach kapusty, kapuściane zmagania sportowe, stoiska twórców ludowych, pokaz tradycyjnego szatkowania i ubijania kapusty oraz degustacje potraw z kapusty. Będzie można wziąć udział w konkursie wiedzy o gminie Unisław i powiecie chełmińskim. Nie zabraknie prezentacji projektu PROW na lata 2014 – 2020 „Święto Kapusty w produkcie sieciowym – Niech Cię Zakole”.

REKLAMA

Przygotowano również atrakcje dodatkowe: pokazy amerykańskiego wojska, wystawa zwierząt egzotycznych, darmowa fotobudka, stoisko obserwacji nieba, rejestracja dawców szpiku, ognisko, czy kapuściane studio fotograficzne. O 17:30 występ Orkiestry Na Dużym Rowerze, natomiast gwiazdą wieczoru na tegorocznym święcie będzie jedna z najpopularniejszych grup rockowych w historii polskiej muzyki – Lady Pank. Początek ich koncertu o 19:00.

Proponowany dojazd autem od strony Torunia, Bydgoszczy i Chełmna przez Unisław, a następnie drogą wojewódzką nr 550 w kierunku Kokocka. Organizatorzy informują, że pojazdy będzie można parkować wzdłuż drogi wojewódzkiej 550, ale tylko po jednej stronie oraz w wyznaczonych miejscach. Na miejscu ruchem kierować będą policjanci oraz strażacy.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *