Branża informatyczna – Twoja przyszłość

Box1 Materiały partnera

Obranie kierunku na branżę informatyczną to inwestycja w przyszłość. Zapewnia ona nie tylko pewne zatrudnienie w przyszłości, ale i kierunki rozwoju, zwłaszcza dla tych, którzy na zawodową ścieżkę dopiero zamierzają wkroczyć. Tegoroczni absolwenci szkół podstawowych mają możliwość kształcić się w Toruńskim Technikum Informatycznym, które oferuje cieszące się niezmiennie dużym zainteresowaniem kierunki.

Zdaniem serwisu Money US News inżynieria komputerowa jest branżą przyszłości. Chcącym w niej zaistnieć Toruńskie Technikum Informatyczne przy Szosie Chełmińskiej 70 zapewnia nauczanie m.in. na kierunkach technik informatyk, czy nowo utworzony technik programista. Szkoła zapewnia zdobycie zawodu, co już jest niezwykle cenne, ale jednocześnie umożliwia dalszy rozwój na studiach.
Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało rozporządzenie w sprawie ogólnych celów i zadań kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego oraz klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego. Dzięki niemu, zaraz po uzyskaniu dyplomu technika informatyka, bardzo szybko można zdobyć również zawód technika programisty. Zasada działa w dwie strony – po uzyskaniu tytułu technika programisty zdobyć można zawód technika informatyka. Toruńskie Technikum Informatyczne wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i dla swoich pełnoletnich uczniów jeszcze w trakcie cyklu kształcenia przygotowuje kwalifikacyjny kurs zawodowy w systemie zaocznym, który pozwoli na zdobycie obu tych zawodów.

REKLAMA

Usługi z zakresu nowych technologii informatycznych to realna przyszłość rynku pracy. Specjalistów w tym sektorze ciągle brakuje. Uczniowie rozpoczynający naukę od września 2020 roku opuszczą szkołę z dodatkowym certyfikatem przydatnych kompetencji rynkowych – uprawnieniami energetycznymi do 1 kV w zakresie eksploatacji czy RED HAT z zakresu administracji usługami sieciowymi i bezpieczeństwem – mówi dyrektor Aleksandra Ostrowska.

To nie jedyne zalety szkoły. Na jej terenie funkcjonuje Akademia Cisco, która usługi edukacyjne świadczy w oparciu o autoryzowane standardy Cisco Systems. Jeszcze w trakcie nauki, uczniowie mają możliwość uzyskania certyfikatów Cisco Networking Academy zupełnie za darmo. Dodatkowo, w ramach projektu DreamSpark każdy uczeń otrzymuje bezpłatny dostęp do aktualnego oprogramowania Microsoft. Dla uczniów dostępna jest również w całej szkole szybka sieć WiFi.

Toruńskie Technikum Informatyczne zaprasza wszystkich absolwentów szkół podstawowych, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności we wspomnianych wyżej kierunkach do odwiedzenia strony internetowej www.tti.ced.edu.pl lub osobistego odwiedzenia placówki (szkoła nie uczestniczy w naborze elektronicznym). Na drzwi otwarte zajrzeć można w godzinach pracy sekretariatu od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00.

ul. Szosa Chełmińska 70,
Toruń 87-100
tel: 56 659 66 86
kom: 781 985 950
biuro@ced.edu.pl
tti.ced.edu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *