Boże Narodzenie w BCK w Łubiance

Box2 Łubianka Wiadomości
fot. nadesłane

Boże Narodzenie to tradycyjnie intensywny czas w instytucjach kultury. Biblioteka – Centrum Kultury w Łubiance kontynuuje z tej okazji sprawdzone projekty, ale przygotowuje także zupełnie nowe. Jakie? To na razie niespodzianka.

Osoby, które chcą zaaranżować w swoim domu świąteczny klimat, mogą wziąć udział w bożonarodzeniowych warsztatach rękodzielniczych i kulinarnych. W trakcie zajęć będzie można nauczyć się robienia stroików świątecznych (w poprzednich latach były to np. wianki na drzwi albo filcowe kieszonki w kształcie choinki), a także dekorowania pierników lukrem królewskim.

REKLAMA

Nasze świąteczne warsztaty od wielu lat cieszą się dużą popularnością. Chętnych zawsze jest więcej niż dostępnych miejsc, dlatego warto zgłosić się szybko – zachęca Danuta Kwiatkowska, dyrektorka Biblioteki – Centrum Kultury w Łubiance.

BCK zaprasza także na bożonarodzeniowe sesje fotograficzne w bibliotecznej scenerii. „Książki i Boże Narodzenie to super połączenie. Udowodnimy to podczas bożonarodzeniowych sesji zdjęciowych, na które serdecznie zapraszamy” – deklarują organizatorzy. Zapisy pod nr. tel. 883 858 748.

Staramy się promować czytelnictwo przy różnych okazjach – wyjaśnia Danuta Kwiatkowska. – Zwykle jest tak, że ten, kto zajrzy do BCK w związku z jakąś naszą akcją kulturalną, staje się od razu czytelnikiem biblioteki.

Kulminacja bożonarodzeniowych wydarzeń przypadnie na niedzielę 19 grudnia.
Tego dnia po rocznej przerwie, wymuszonej epidemią koronawirusa, odbędzie się tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy. Świąteczne stoiska wystawią lokalne stowarzyszenia, sołectwa, Koła Gospodyń Wiejskich, a także rękodzielnicy. Na pewno będzie można kupić typowe dla świąt potrawy – zakwas na barszcz, pierogi, domowe wędliny: szynki, schaby, pasztety, a także ciasta, np. sernik. Wszystko świeże i bez konserwantów, przyrządzone z wysokiej jakości składników.
Przy budynku BCK odbędzie się wspólne ubieranie choinki i kolędowanie z udziałem wójta gminy.

Święty Mikołaj wręczy dzieciom upominki, anioły będą chodzić na szczudłach, na wszystkich będą też czekać gorąca czekolada i pierniki od Pani Mikołajowej – zapowiada Danuta Kwiatkowska. – Tradycyjne kolędowanie to także dobra okazja do złożenia sąsiadom życzeń w tym przedświątecznym okresie. Przed siedzibą BCK zostanie postawiona stajenka bożonarodzeniowa, którą będzie można odwiedzać aż do święta Trzech Króli.

Wreszcie tego samego dnia odbędzie się świąteczny koncert. Wystąpią doskonale wszystkim znana ludowa kapela Łubianioki oraz młody zespół, złożony z członków nowo powstałej sekcji muzycznej BCK. Początkujący muzycy uczą się grania na keyboardzie, gitarze i ukulele, a także ćwiczą warsztat wokalny. Obecnie zespół nagrywa bożonarodzeniowy wideoklip do kolędy.
Dyrektorka Biblioteki – Centrum Kultury zdradza, że szykuje jeszcze jeden bożonarodzeniowy projekt, który ma zastąpić popularne Świąteczne Bajanie. W ubiegłym roku odbyła się ostatnia edycja akcji, w ramach której znani ludzie czytali dzieciom bajki (nagrania są dostępne na YouTube).

Świąteczne Bajanie organizowaliśmy od wielu lat, aż wreszcie uznaliśmy, że pora na coś nowego. Nie chcę jeszcze ujawniać szczegółów nowego projektu – zdradzę tylko, że odcinków będzie 12 – mówi dyrektorka BCK. – Zapraszam do śledzenia naszego fanpage’a na Facebooku, gdzie wkrótce pojawią się informacje na ten temat – zapowiada Danuta Kwiatkowska.

Natomiast 12 grudnia, odbędzie się także kolejna akcja krwiodawstwa. Dzisiaj w siedzibie BCK spotkali się krwiodawcy z terenu gminy, którzy założyli koło krwiodawców. Od tej pory będą spotykać się i wzajemnie mobilizować do dzielenia się z innymi tym, co mają najcenniejszego – życiem.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *