Biskup toruński kończy dziś 50 lat. Jakie dostał życzenia?

Box2 Chełmża Czernikowo Gmina Chełmża Łubianka Lubicz Łysomice Obrowo Wiadomości Wielka Nieszawka Zławieś Wielka
fot. Łukasz Piecyk

Dziś ks. bp Wiesław Śmigiel, ordynariusz diecezji toruński obchodzi 50. rocznicę urodzin. “Otaczajmy Księdza Biskupa naszą modlitwą” – to fragment życzeń dla biskupa, które znalazły się na stronie internetowej diecezji toruńskiej.

Ks. bp Wiesław Śmigiel to jeden z najmłodszych biskupów w Polsce. Dziś kończy 50 lat. Urodził się 3 stycznia 1969 r. w Świeciu. Na kapłana został wyświęcony 29 maja 1994 r. w Pelplinie. W 2012 r. w Pelplinie został konsekrowany na biskupa. Do 2017 r. był biskupem pomocniczym diecezji pelplińskiej, a od 8 grudnia 2017 r. jest biskupem diecezji toruńskiej.

REKLAMA

“Otaczajmy Księdza Biskupa naszą modlitwą. Księdzu Biskupowi, z okazji złotego jubileuszu urodzin, życzymy obfitości Bożych darów. Niech współpraca z Bożą łaską przyniesie błogosławione owoce w posłudze pasterskiej, a Święta Boża Rodzicielka niech otacza Księdza Biskupa matczyną opieką” – takie życzenia urodzinowe dla biskupa znalazły się na stronie internetowej diecezji toruńskiej.Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *