Bieg Tropem Wilczym z rekordem uczestników. Przed nami Bieg Majowy

Box2 Łubianka Wiadomości
fot. BCK Łubianka

Za nami Bieg Tropem Wilczym. Kilkuset zawodników przebiegło trasę ponad 8 km, aby uczcić pamięć żołnierzy wyklętych. Liczba chętnych uczestników była prawdziwym zaskoczeniem dla organizatorów. Marcowy bieg z pewnością na stałe wpisze się w kalendarz gminnych imprez.

W tym roku Biblioteka – Centrum Kultury w Łubiance po raz pierwszy zdecydowała się zorganizować bieg poświęcony pamięci żołnierzy wyklętych. Bieg Tropem Wilczym odbył się w niedzielę 1 marca, ponieważ właśnie w tym dniu obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Początkowo planowano ograniczenie liczby uczestników do 200 osób.

REKLAMA

Szybko zorientowaliśmy się jednak, że zainteresowanie jest na tyle duże, że narzucone ograniczenie może okazać się niewystarczające. Zapisywało się bardzo wiele osób, nie tylko z naszego województwa – mówi Sebastian Podkański z Biblioteki – Centrum Kultury w Łubiance.

Podjęto decyzję o zwiększeniu limitu do 250 osób. Okazało się jednak, że i w tym wypadku liczba chętnych będzie znacznie większa. Organizatorzy postanowili osobiście wyruszyć do Katowic po dodatkowe odznaczenia, aby dla nikogo nie zabrakło pamiątkowego medalu. Bieg opłaciło prawie 300 osób, a ukończyło 266. Wydarzenie zabezpieczali żołnierze z Wojsk Obrony Terytorialnej. W ramach symbolicznej opłaty na każdego zawodnika czekał elektryczny pomiar czasu, skromny posiłek w postaci domowej grochówki, ciepłe napoje i pamiątkowy medal. Najlepsi biegacze w każdej kategorii wiekowej oraz w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn zostali dodatkowo wyróżnieni pucharami. Jedna z kategorii została zarezerwowana dla mieszkańców gminy Łubianka. Bieg odbywał się w Gminnym Parku Kultury w Łubiance na odcinku 8,4 km. W przyszłym roku dystans prawdopodobnie zostanie zmniejszony do 5 km. Wydarzenie cieszyło się tak dużą popularnością, że bez wątpienia będzie kontynuowane w następnych latach.

Zawsze się cieszymy, kiedy widzimy tyle uśmiechniętych twarzy – podsumowuje Sebastian Podkański.

Przed nami kolejne wydarzenie, czyli bieg majowy. Odbędzie się on po raz 23., tradycyjnie 3 maja. Zapisy już ruszyły. Chętni zawodnicy zobowiązani są wpłacić 30 zł, w ramach których również mogą liczyć na medale, posiłek i puchary dla najlepszych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *