Bieg, marsz miłosierdzia i odpust bł. Juty. A to wszystko w weekend w Bielczynach

Box2 Gmina Chełmża Wiadomości
fot. Urząd Gminy Chełmża

Najbliższy weekend w gminie Chełmża upłynie pod znakiem wielu wydarzeń. W sobotę w Bielczynach czeka na charytatywny bieg i marsz miłosierdzia, a w niedzielę odpust bł. Juty.

W niedzielę w Sanktuarium bł. Juty odbędzie się odpust parafialny ku czci błogosławionej Juty, mistyczki i pustelnicy z Bielczyn. Imprezy towarzyszące temu wydarzeniu rozpoczną się w już w sobotę (11 maja).

REKLAMA

Parafia pw. św. Mikołaja w Chełmży we współpracy z wójtem gminy Chełmża Jackiem Czarneckim oraz Kołem Kobiet Aktywnych Od-nova z Bielczyn organizują w sobotę IV Charytatywny Bieg oraz Marsz Miłosierdzia im. Bł. Juty.

Zbiórka na marsz przed bazyliką o godz. 8.30, a na bieg o godz. 9. Po zakończeniu biegu i marszu zaplanowano wspólną modlitwę w kaplicy w Bielczynach, a następnie kawę z ciastem.

W niedzielę o godz. 14 w kaplicy w Bielczynach będzie sprawowana suma odpustowa. Autokar z Chełmży zostanie podstawiony przy cmentarzu o godz. 13.15, a chętni do odbycia pieszej pielgrzymki zgromadzą się o godz. 12 przy Tesco.

Kult bł. Juty z Bielczyn trwa od XIII w. Do jej grobu w katedrze Trójcy Świętej w Chełmży wielokrotnie pielgrzymowali królowie Polski. Teraz pielgrzymki podążają do sanktuarium w Bielczynach, które zostało wybudowane w miejscu jej dawnej pustelni.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *