Biblioteki w gminie Łysomice wznowiły działalność. Obowiązują nowe zasady

Box2 Łysomice Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Gminna Biblioteka Publiczna w Łysomicach wraz z czterema filiami została ponownie otwarta dla czytelników. Funkcjonowanie w warunkach epidemii niesie jednak za sobą wiele ograniczeń. “Jesteśmy zobligowani, dla naszego wspólnego bezpieczeństwa, do zachowania rygorów sanitarnych”, tłumaczą pracownicy instytucji.

Łysomicka biblioteka wróciła 5 maja do stacjonarnej działalności. Ponownie została otwarta placówka w Łysomicach oraz filie w Gostkowie, Lulkowie, Ostaszewie i Turznie. Nieczynna do odwołania pozostaje filia w Kamionkach Dużych. Tymczasowo zamknięta, z powodu choroby pracownika, będzie także filia w Zakrzewku. Biblioteki, które wznowiły działalność, będą funkcjonować tylko w trybie wypożyczeń i zwrotów książek. Oznacza to, że w dalszym ciągu nie będą organizowane warsztaty, spotkania czy imprezy czytelnicze. Nie będzie można także korzystać ze zbiorów na miejscu, zrezygnowano także z wolnego dostępu do zbiorów czy dostępu do internetu. Biblioteki nie będą jeszcze świadczyć usług ksero, udostępniać toalet czy przyjmować darów od czytelników.

REKLAMA

W wyznaczonym pomieszczeniu biblioteki może przebywać tylko jeden czytelnik, oczywiście w maseczce i rękawiczkach jednorazowych. Pracownicy zachęcają do wcześniejszej rezerwacji książek (telefonicznie lub mailowo), co znacznie przyspieszy obsługę czytelniczą. Wszystkie książki po powrocie do biblioteki będą poddawane 10-dniowej kwarantannie.

W przypadku wątpliwości, czy podjęte przez nas działania wystarczająco zabezpieczają przed koronawirusem, prosimy o zwrot książek i powstrzymanie się przed wyborem i wypożyczeniem nowej lektury – podkreślają pracownicy biblioteki.

fot. Gminna Biblioteka Publiczna w Łysomicach

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.