Biblioteka w Ostaszewie wraca do dawnego budynku

Łysomice Wiadomości
Fot. Pixabay

Ostaszewska filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Łysomicach wróciła do budynku, który kilka tygodni temu uległ zniszczeniu w wyniku pożaru.

Ogień w przestrzeni między stropem a dachem wybuchł w bibliotece 24 czerwca. Na miejscu pracowało 6 zastępów straży pożarnej oraz mieszkańcy, którzy ratowali księgozbiór i znajdującą się w budynku elektronikę.

REKLAMA

– W wyniku zalania zniszczonych zostało 460 książek – podsumowuje Monika Wicherek, kierownik filii. – Jednak przy 10-tysięcznym księgozbiorze nie możemy mówić o dramacie. Staramy się odnowić nasze zasoby i chcemy zwrócić się do mieszkańców o pomoc. Jeżeli macie państwo książki, które mogą być dla czytelników wartościowe, zachęcamy do ich przekazywania.

Po pożarze nie ma już śladu. Wnętrza zostały odświeżone, wymieniono więźbę dachową i uszkodzone przez ogień elementy budynku. Pojawiła się także nowa klimatyzacja.

– Do końca roku zakupimy także telewizor, który uległ zalaniu – dodaje Monika Wicherek. – Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie oraz pomoc i zapraszamy do wstąpienia do biblioteki.

1 thought on “Biblioteka w Ostaszewie wraca do dawnego budynku

  1. Szefową w tej Bibliotece jest najcudowniejsza, najukochańsza osoba na Świecie- każdemu służy pomocą , dobrą radą, uśmiechem i dobrą książką!! Najlepszy Przyjaciel każdego z nas!!Wyciąga każdego z wielu tarapatów.Do tego jest niesamowicie uzdolniona !! Jak trwoga ..to do biblio i do Moni!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *