Biblioteka w Łysomicach rezygnuje z papierowych kart. Ruszył nowy system wypożyczeń

Box2 Łysomice Wiadomości
fot. Pixabay

Od poniedziałku 1 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łysomicach i we wszystkich jej filiach działa nowy system wypożyczeń książek MAK+. To zintegrowany system biblioteczny, oparty o elektroniczny katalog i konto czytelnika.

Mieszkańcy gminy Łysomice mogą zapomnieć o papierowych kartach książki i kartach czytelników. Teraz każdy czytelnik biblioteczny będzie miał swoje własne konto w systemie. Osoby, którym do tej pory nie założono takiego konta (w tym także obecni czytelnicy), będą proszone o podanie swojego nr PESEL, niezbędnego do zapisu w systemie MAK+. System umożliwia stworzenie nie tylko elektronicznego katalogu bibliotecznego i bazy użytkowników, ale też prowadzenie statystyk i elektroniczne rejestrowanie wypożyczeń i zwrotów. Każda książka ma specjalną naklejkę z kodem kreskowym, który pracownik biblioteki musi zeskanować i w ten sposób zapisać wypożyczenie w rejestrze. Dodatkowo, każdy zarejestrowany czytelnik może pobrać specjalną aplikację, w której można przeglądać katalog biblioteczny, rezerwować książki czy sprawdzać status wybranej pozycji.

REKLAMA

System MAK+ został wdrożony nie tylko w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łysomicach, ale też w jej filiach w Lulkowie, Ostaszewie, Zakrzewku, Gostkowie, Turznie i Kamionkach Dużych. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *