Biblioteka Samorządowa w Zelgnie ma już 70 lat. Dziś świętuje!

Box2 Chełmża Gmina Chełmża Wiadomości
fot. Biblioteka w Zelgnie

Dziś (11 grudnia) o godz. 13 w Pastorówce w Zelgnie rozpocznie się jubileusz 70-lecia Biblioteki Samorządowej w Zelgnie. Placówka zaprasza czytelników, mieszkańców, sympatyków i przyjaciół.

Pierwszy wpis do księgi inwentarzowej biblioteki w Zelgnie został zarejestrowany w maju 1948 r.

REKLAMA

– Dziesiątki lat nieprzerwanej działalności, tysiące książek, tysiące czytelników, dziesiątki pokoleń, które korzystały z usług biblioteki, setki spotkań i imprez lokalnych i kulturalnych – to dorobek Biblioteki w Zelgnie – czytamy na stronie internetowej placówki.

Na przestrzeni 70 lat biblioteka przez cały czas się zmieniała. Przetrwała wiele przemian i reform. A teraz jest placówką na miarę XXI w. Jej siedziba mieści się w budynku odrestaurowanej Pastorówki w Zelgnie.

Z usług placówki mogą korzystać mieszkańcy całej gminy. Prowadzi ona także trzy filie: w Głuchowie, Grzywnie i w Skąpem. Podczas dzisiejszego jubileuszu nie nie zabraknie wspomnień i urodzinowych niespodzianek.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *