Biblio(fit)teka w Głuchowie promuje zdrowy styl życia

Box2 Gmina Chełmża Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

„Gmina Chełmża – Zdrowa Gmina” działa. Program promujący zdrowy styl życia pokazał swoje kolejne oblicze, za sprawą Filii Biblioteki Samorządowej w Głuchowie. Jak można na własną rękę zadbać o własne zdrowie? Czego unikać? W odpowiedzi na te pytania pomoże właśnie głuchowska biblioteka, a raczej Biblio(fit)teka. 

„W zdrowym ciele zdrowy duch” – w myśl tego hasła biblioteka w Głuchowie przygotowała specjalną ofertę. Dzięki niej można dowiedzieć się wiele na temat zdrowia. W księgozbiorze znajdziemy pozycje poświęcone m.in. morsowaniu, diecie czy niebezpiecznym chorobom, na które wpływ może mieć nieodpowiedni tryb życia: miażdżyca, depresja, alergie, nadwaga, alzheimer – to tylko niektóre z nich. Ponadto, zaglądając na biblioteczne półki, znajdziemy tytuły dotykające kwestii domowej apteki, czy nawet menopauzy.

REKLAMA

W Biblio(fit)tece można nie tylko czytać, ale i… zadbać o rozwój własnego ciała. W ofercie znajduje się bowiem także sprzęt do ćwiczeń, który można wypożyczyć. Także pod tym względem jest z czego wybierać. Do wyboru są stepery, hantle, minirowerki treningowe, gumy oporowe do ćwiczeń, stepy do aerobiku, platforma wibracyjna czy uchwyty do pompek, a to tylko część tego, co w ofercie się znajduje. Dla lubiących ćwiczenia poza domem dostępne są kijki do nordic walking, a na wiosnę udostępnione zostaną również hulajnogi. Warto podkreślić, że wszystko to można wypożyczyć bezpłatnie. 

Uprawianie sportu może być dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu, zwłaszcza w dobie pandemii. Również biblioteki mają ograniczoną działalność, dlatego starają się szukać nowych rozwiązań. Filia Biblioteki Samorządowej w Głuchowie już od dawna posiada sprzęt do ćwiczeń. Szczególnie warto z niego skorzystać w obliczu zbliżającej się wiosny. To jednak nie wszystko, czym kusi Biblio(fit)teka. Wnętrze placówki jest bogato wyposażone i zapewnia rozrywkę w różnym zakresie. Można tu również na przykład posłuchać płyt winylowych prosto z gramofonu. Zaglądając do głuchowskiej biblioteki, z pewnością nie będziemy się nudzić. Znajdziemy tu zarówno coś dla ducha, jak i ciała. A w obliczu pandemii dbanie o zdrowie jest szczególnie ważne.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *