Bezpłatne zabiegi stomatologiczne dla młodzieży. Gmina Łubianka przystąpiła do projektu “Biały Ząbek”

Box2 Łubianka
Fot. Pixabay

Po co leczyć zęby u dzieci, skoro mleczaki i tak wypadną? Niestety, takie przekonanie nadal utrzymuje się w Polsce, o czym świadczą przesiewowe badania stomatologiczne u dzieci.

Z profilaktyką i dostępem do stomatologa jest poważny problem, dlatego w ubiegłym roku powstał rządowy program polityki zdrowotnej pn. „Poprawa dostępności do świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży w szkołach w 2018 roku”. Przystąpiła do niego m.in. gmina Łubianka, która przy współpracy z gminnym ośrodkiem zdrowia zrealizowała również projekt edukacyjny w zakresie zdrowia jamy ustnej dla uczniów oraz rodziców pod hasłem „Biały Ząbek”. Dzięki dofinansowaniu w wysokości ponad 107 tysięcy złotych dzieci i młodzież z gminy mogą korzystać z nowego, bardzo dobrze wyposażonego gabinetu stomatologicznego w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Łubiance.

REKLAMA

– Gminny Ośrodek Zdrowia uzyskał dla tego gabinetu kontrakt z NFZ na leczenie ogólnostomatologiczne dzieci i młodzieży do 18 roku życia – dodaje Małgorzata Osypiuk, zapraszając do korzystania z bezpłatnych zabiegów stomatologicznych.

W nowym gabinecie są wykonywane zabiegi profilaktyczne pomagające oswoić się z pierwszą wizytą u dentysty oraz specyfiką pracy stomatologa. Świadczenia obejmują też badania stomatologiczne wraz z instruktażem higieny jamy ustnej przysługujące raz w roku, badanie  kontrolne trzy razy w ciągu roku, lakowanie zębów szóstych u dzieci do ósmego roku życia, lakierowanie zębów stałych do 18 roku życia, udzielane raz na kwartał, leczenie zębów mlecznych oraz stałych, profilaktyczne badania stomatologiczne dla dzieci w wieku 6,9,12 miesięcy oraz do ukończenia 18 roku życia, obejmujące między innymi ocenę stanu uzębienia , wykrywanie nieprawidłowości zgryzu i profilaktykę fluorkową.

Gabinet jest czynny od poniedziałku do czwartku. W poniedziałek gabinet jest otwarty od godziny 13 do 18, a od wtorku do czwartku od 8.30 do 14.30. Rodzice mogą zapisać dzieci na wizytę u stomatologa osobiście, w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka lub telefonicznie, dzwoniąc pod numer: 56 674 80 30.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.