Bezpłatne badania mammograficzne w Łysomicach

Box2 Łysomice Wiadomości
Fot. ilustracyjne / Pixabay

Bezpłatne badania mammograficzne, wykonywane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi, dedykowane są dla kobiet w wieku 50-69 lat. Do Łysomic z mobilną pracownią mammograficzną 11 stycznia przyjedzie Lux Med. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

W poniedziałek 11 stycznia 2021 r. w godz. 11.00-17.00 przy Urzędzie Gminy w Łysomicach na ul. Warszawskiej 8 stanie mobilna pracownia mammograficzna Lux Med. Kobiety w wieku 50-69 lat (także te z rocznika 1971) będą mogły bezpłatnie wykonać prześwietlenie piersi techniką cyfrową. Badania dedykowane są dla kobiet ubezpieczonych, które nie były leczone z powodu raka piersi, nie miały wykonywanej w ramach programu mammografii przez ostatnie 2 lata, są w grupie ryzyka lub otrzymały skierowanie o konieczności powtórzenia badania po upływie 12 miesięcy.

REKLAMA

Chętne panie muszą wcześniej zarejestrować się pod nr tel.: (58) 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W pracowni mogą przebywać maks. 3 osoby, a przed wejściem pacjentkom będzie mierzona temperatura. Konieczne będzie także wypełnienie ankiety epidemiologicznej i zdezynfekowanie rąk. Na badanie należy przyjść w maseczce ochronnej lub przyłbicy.

Badania profilaktyczne pozwalają na wykrycie choroby we wczesnym stadium i znacząco zwiększają szanse na wyleczenie.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *