Bezpieczne i nowoczesne place zabaw

Łysomice Wiadomości
fot. Pixabay

Do końca roku w kilkunastu kolejnych sołectwach staną zmodernizowane lub nowe miejsca rekreacji dla najmłodszych. Zadanie zrealizowane jest ze środków budżetu gminy, sołectwa, jak i pieniędzy pozyskanych w ramach programu tworzenia Otwartych Stref Aktywności.

Nowy wygląd zyskają place zabaw rozlokowane aż w 10 sołectwach gminy. W Lulkowie miejsce to zbudowane zostanie od podstaw. O jakie urządzenia wzbogacą się wsie?

REKLAMA

– Planujemy zamontować sprężynowce, zestawy zabawowe ze zjeżdżalniami, pomostami, ściankami wspinaczkowymi i wieżami widokowymi – wylicza Elwira Jarosz z Urzędu Gminy Łysomice. – Śmiało można powiedzieć, że w żadnym sołectwie nowo wybudowane urządzenia się nie powielą.

Ten projekt w całości realizowany jest z budżetu samorządu gminnego, a jego szacunkowa wartość to około 153 tys. zł. 

Kolejne dwa projekty dofinansowane są w połowie ze środków programu tworzenia Otwartych Stref Aktywności. To właśnie dzięki niemu powstanie nie tylko plac zabaw w Papowie Toruńskim, ale także siłownie zewnętrzne, ławki, stół betonowy do gry w szachy i chińczyka. Wokół nasadzona zostanie zieleń. 

– Drugi projekt OSA zrealizowany zostanie w Lipniczkach – dodaje Marek Komuda z Urzędu Gminy Łysomice.

Tam również staną urządzenia składające się na siłownię zewnętrzną, ławki i dwa stoły do gry w chińczyka oraz szachy.

Celem OSA jest tworzenie przestrzeni aktywności sportowej, sprzyjającej międzypokoleniowej integracji społecznej. To także odpowiedź na oczekiwania społeczne w zakresie tworzenia stref aktywności sportowo-rekreacyjnej w pobliżu miejsca zamieszkania. Każdego roku w gminie Łysomice tworzonych jest kilka takich stref. Systematycznie są one konserwowane, a w razie potrzeby uszkodzone elementy natychmiast naprawiane lub wymieniane, by zapewnić jak największy poziom bezpieczeństwa dzieciom. 

Dzięki tym pracom miejsca rekreacji dla najmłodszych z roku na rok stają się nowocześniejsze, spełniając wszystkie europejskie standardy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *