Bezpieczna jesień dla rolnictwa

Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Ulewy, grad, drastyczne przymrozki czy ujemne skutki przezimowania upraw mogą być bardzo groźne dla plonów. Rolnicy mają jednak możliwość zabezpieczenia swoich interesów i to w dodatku bez szkody dla portfela. Wystarczy ubezpieczyć się od kataklizmów pogodowych, wykorzystując dopłaty z budżetu państwa. Takie ubezpieczenia można znaleźć w ofercie TUZ Ubezpieczenia, udostępnianej przez Agencję Ubezpieczeń Rolnych AUROL z Torunia.

Sezon wiosenny był wyjątkowo ciężki dla rolników. Napływające informacje o suszy i budzące niepokój prognozy pogody nie nastrajały optymistycznie. Rolnicy obawiali się powtórki z zeszłego roku, kiedy to susza siała spustoszenie na polach. W tym roku sen z powiek rolnikom spędzały wiosenne przymrozki, a potem grad i nawalne deszcze, które szczególnie dużo szkód wyrządziły na Podkarpaciu, Mazowszu i w Małopolsce. Doraźnym zabezpieczeniem przed takimi sytuacjami są ubezpieczenia upraw i zwierząt gospodarskich. 

REKLAMA

Zapewnianie optymalnej ochrony dla rolników wymaga szerokiej wiedzy z zakresu upraw rolnych, jak i likwidacji szkód rolnych. Nasza kadra jest odpowiednio przygotowana, żeby dopasować ubezpieczenie do indywidualnych potrzeb rolnika, a w przypadku wystąpienia szkody przeprowadzić proces jej likwidacji – informuje Aneta Lewandowska, prezes zarządu agencji AUROL w Toruniu. – Nasze działania muszą być z jednej strony ostrożne, a z drugiej zdecydowane. Nastawiamy się na długoletnie działanie, dlatego patrzymy perspektywicznie. Zależy nam na zbudowaniu stabilnego portfela i zapewnieniu kompleksowej ochrony klientom. 

Rolnicy, ubezpieczający się w TUZ za pośrednictwem AUROL-u, mogą liczyć na pomoc doświadczonych specjalistów przy zakupie ubezpieczeń z dopłatą z budżetu państwa. W praktyce polega to na tym, że rolnik może otrzymać dotację w wysokości aż do 65 proc. kosztu ubezpieczenia. Druga część składki jest dopłacana ubezpieczycielowi ze środków publicznych. Trzeba przy tym pamiętać, że pełną pomoc od państwa w przypadku klęski mogą otrzymać tylko ci rolnicy, którzy posiadają ubezpieczenie na co najmniej połowę swojej produkcji. Natomiast producenci rolni, który nie dopełnili obowiązku ubezpieczenia, otrzymają pomoc pomniejszoną o połowę. 

Już wiosną 2019 r. oferta TUZ Ubezpieczenia ubezpieczeń z dopłatą cieszyła się dużą popularnością. Rolnikom zależało na tym, aby zyskać stabilną ochronę przez rozpoczęciem okresu żniw. Teraz rzepak i zboża zniknęły z pól. To czas, żeby rozpocząć przygotowania do sezonu jesiennego.

We wrześniu rozpoczynamy sprzedaż ubezpieczeń obowiązkowych oraz dobrowolnych. Do obowiązkowych zaliczamy ubezpieczenie od gradu, ujemnych skutków przezimowania roślin, przymrozków wiosennych, a także suszy i powodzi. Natomiast w przypadku ubezpieczeń dobrowolnych w grę wchodzi huragan, deszcz nawalny, uderzenie pioruna, osunięcia ziemi i lawiny – wymienia Aneta Lewandowska.

Rolnicy także jesienią mogą korzystać z dopłat z budżetu państwa. Co istotne, to właśnie na drugą połowę roku TUZ Ubezpieczenia pozostawił dla klientów zdecydowanie większą część przyznanego z budżetu państwa limitu dotacji. Udało mu się także pozyskać dodatkowe dotacje z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Jesteśmy pewni, że dzięki temu zaspokoimy potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów – zapewnia Aneta Lewandowska.

Rolnicy w sezonie jesiennym mogą skorzystać z kompleksowej ochrony, jaką AUROL oferuje sektorowi rolnemu. Nie muszą, a nawet nie powinni, ograniczać się tylko do ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt. Warto pomyśleć o całym swoim dobytku, w skład którego wchodzi majątek i gospodarstwo. Pakiet ubezpieczeń obejmuje zarówno ubezpieczenia obowiązkowe, takie jak ubezpieczenie OC rolników, ubezpieczenie budynków rolnych i OC komunikacyjne, jak również ubezpieczenia dobrowolne. Należą do nich ubezpieczenie mienia w gospodarstwie rolnym, NNW rolników, ubezpieczenie domów jednorodzinnych i mieszkań czy OC w życiu prywatnym. 

Na jesień przygotowujemy także znany produkt ubezpieczeniowy w nowej odsłonie. Chodzi o agrocasco, które oparliśmy o realne potrzeby rolników, zgłaszane do AUROL-u w ostatnich miesiącach – zachęca Aneta Lewandowska.

Co zrobić, żeby skorzystać z oferty? Wystarczy skontaktować się z AUROL-em lub każdym agentem, oferującym produkty TUZ Ubezpieczenia. Tak jak wiosną, rolnik może zawrzeć umowę na dwa sposoby. W sposób tradycyjny u agenta ubezpieczeniowego w biurze lub elektronicznie. Umowę można zaakceptować drogą mailową i przesłać do agenta za pośrednictwem mediów elektronicznych. Szybko, wygodnie i bez wychodzenia z domu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *