Bennet szaleje nad Polską. Wichury nie ominęły regionu

Box2 Powiat chełmiński Powiat toruński
Fot. Pixabay

Nad Polską wieczorem i w nocy z poniedziałku na wtorek mieszkańcy regionu odczuć mogli skutki niżu Bennet. Przed gwałtownymi zmianami pogody meteorolodzy ostrzegali już od kilku dni. Czy silny wiatr spowodował szkody w regionie?

Jak informuje mł. kpt. Przemysław Baniecki, rzecznik prasowy KM PSP w Toruniu, w powiecie toruńskim wichura nie wyrządziła żadnych poważnych szkód.

REKLAMA

– Minionej nocy strażacy nie byli wzywani do usuwania skutków wichury – mówi mł. kpt. Baniecki.

Pełne ręce pracy mieli zaś strażacy interweniujący w Chełmnie i powiecie chełmińskim. Od poniedziałkowego popołudnia wyjeżdżali 9 razy.

– Wezwania przeważnie dotyczyły połamanych drzew i konarów zwisających nad jezdnią lub budynkami – mówi kpt. Tomasz Guzek, rzecznik prasowy KP PSP w Chełmnie. – Z dachu chełmińskiego szpitala usuwaliśmy zaś kawałek blachy, mogącej stanowić niebezpieczeństwo dla osób znajdujących się na terenie placówki, a obecnie strażacy pracują przy Zespole Szkół nr 2 w Chełmnie, gdzie połamane konary zagrażają bezpieczeństwu uczniów.

We wtorek meteorolodzy zapowiadają silny i porywisty wiatr już w niemal całym kraju. Na wybrzeżu osiągnie on prędkość do 100 km/h. Na południu Polski wiatr będzie słabszy. Niemal wszędzie spodziewane są opady deszczu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *