Będzie połączenie z toruńską oczyszczalnią ścieków? Nestle Pacific wsparło gminę Lubicz

Box2 Lubicz Wiadomości
Fot. CPP Nestle Pacific

Władze gminy Lubicz szukają rozwiązania problemów z lokalną oczyszczalnią ścieków. Trwają starania o przyłączenie kanalizacji gminnej do kolektora biegnącego do miasta. Toruńska firma Nestle Pacific wsparła te starania przekazując niewielki fragment należącego do gminy terenu, co ma ułatwić budowę przyłącza.

Jako CPP jesteśmy od 2000 r. obywatelem Gminy Lubicz i wpieramy Gminę w jej rozwoju – podsumował prezes CPP. – Jak tylko pan wójt, Marek Nicewicz, wspomniał o prowadzonych przygotowaniach do budowy kolektora ściekowego i o tym, że potrzebna jest nasza zgoda na przeprowadzenie rurociągu przez nasze tereny, przystaliśmy na to rozwiązanie. Zaoszczędzi to czas, usprawni realizację inwestycji i obniży jej koszty. Niejako przy okazji zyskujemy z kolei możliwość podłączenia naszych obiektów do kolektora w przyszłości, gdyby, a na to liczymy, nasza fabryka w Małgorzatowie rozbudowała się. Jest to klasyczny przykład współdziałania na zasadzie „win-win”, czyli sytuacji, kiedy obie strony, a w tym przypadku trzy strony porozumienia wygrywają – mówi Aleksander Wasilewski, prezes Cereal Partners Poland Toruń-Pacific.

REKLAMA

Wczoraj w siedzibie CPP podpisano akt notarialny sygnowany przez prezesa Toruńskich Wodociągów, Władysława Majewskiego, oraz prezesa zarządu CPP, Aleksandra Wasilewskiego dotyczący udostępnienia części lubickich gruntów CPP pod budowę i eksploatację rurociągu odprowadzającego ścieki z gminy Lubicz do oczyszczalni w Toruniu.

Podczas podpisania aktu notarialnego z ust prezesa Toruńskich Wodociągów padło zapewnienie, że inwestycja zostanie zrealizowana. Na razie jednak nie wiadomo, czy w związku z transportem ścieków do Torunia, mieszkańcy gminy Lubicz będą płacić wyższe rachunki za kanalizację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *