Będzie nowa siedziba starostwa. Podpisano akt notarialny

Box2 Powiat toruński Wiadomości
fot. Agnieszka Niwińska

Dziś doszło do podpisania aktu notarialnego i przekazania terenu przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 80A-82. Na gruntach należących wcześniej do Skarbu Państwa w przyszłości ma powstać nowa siedziba Starostwa Powiatowego.

Akt podpisali starosta toruński Marek Olszewski, wicestarosta Michał Ramlau oraz dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia Łukasz Kowalkowski. Zgodę na zakup tych działek rada powiatu wyraziła podczas sesji pod koniec stycznia tego roku. Zakupiono działki o oznaczeniach geodezyjnych 139/1 o powierzchni 0,9076 ha i 139/2 o powierzchni 0,5100. Wcześniej teren ten pozostawał w trwałym zarządzie Komendanta Wojewódzkiego Policji, jednak decyzją prezydenta Torunia z 20 listopada 2020 roku zarząd ten został wygaszony.

REKLAMA

Obecnie na zakupionych działkach stoją budynki, które zostaną częściowo wyburzone. Postawione będzie także ogrodzenie oddzielające ten teren od sąsiednich działek. W tym miejscu powstanie nowy gmach Starostwa Powiatowego. Aktualnie mieści się ono przy ul. Towarowej 4-6 w budynku wynajmowanym za kwotę 1,4 mln złotych brutto. Miejsce to jednak jest za małe i nie można tam umieścić wszystkich toruńskich jednostek powiatowych, nie ma też wystarczającej liczby miejsc parkingowych. Z tego powodu podjęto decyzję o budowie nowej siedziby. Starostwo pozostanie przy obecnym adresie do końca czerwca 2028 roku, czyli do zakończenia umowy najmu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *