Będzie nowa filia poradni w Dobrzejewicach

Box2 Obrowo
Wizualizacja Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej (mat. ze strony powiatu toruńskiego).

W listopadzie br. rozpoczęły się prace nad projektem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dobrzejewicach w gminie Obrowo. Jej budowa stała się jednym z priorytetów inwestycyjnych nowego Zarządu Powiatu Toruńskiego.

Nowy budynek poradni zagwarantuje terapeutom dużo lepsze niż dotychczas warunki do pracy z dziećmi. Całkowita powierzchnia poradni ma wynosić 233m2. W jej ramach powstanie pięć przestronnych, nowoczesnych gabinetów, sala integracji sensorycznej, a także zaplecze administracyjno-socjalne. Po wybudowaniu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej powiat toruński zyska jedną z najnowocześniejszych placówek tego typu w regionie.

REKLAMA

Jak czytamy na stronie powiatu toruńskiego:

Warunki, w jakich przez 19 lat funkcjonowała Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Dobrzejewicach (piwnica budynku DPS-u) były wręcz skandaliczne i urągały nie tylko jej pracownikom ale i mieszkańcom korzystającym z jej usług – wyjaśnia Wicestarosta Toruński Michał Ramlau. Od października br., po przeniesieniu jej do wynajmowanego w tej samej miejscowości budynku, uległy one znacznej poprawie. Nie chcąc ponosić w przyszłości dodatkowych kosztów związanych z wynajmem, Zarząd Powiatu podjął decyzję o budowie nowej, własnej siedziby PPP w Dobrzejewicach. Jest ona także elementem naszego zakrojonego na szeroką skalę planu systematycznego podnoszenia jakości i funkcjonalności naszych budynków. Jego elementem jest także budowa nowych wind, które ułatwią korzystanie z powiatowych placówek osobom starszym, niepełnosprawnym czy matkom z dziećmi. – podsumowuje Wicestarosta.

Spośród kilku przygotowanych koncepcji Zarząd Powiatu wybrał propozycję odważną architektonicznie, a przy tym bardzo funkcjonalną i ekologiczną (ogrzewanie pompą ciepła). Obiekt powstanie w centrum Dobrzejewic, na działce za Domem Pomocy Społecznej „Kombatant”. Zapewniony zostanie do niej dogodny dojazd oraz miejsca parkingowe.

Do końca roku planowane jest przygotowanie dokumentacji budowlanej i uzyskanie pozwolenia na budowę. Pozwoli to na ogłoszenie przetargu na budowę wraz z początkiem 2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *