Będzie drugi nabór wniosków o wsparcie dla gastronomii i fitness

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Wczoraj zakończył się nabór wniosków o wsparcie dla branż gastronomicznej i fitness. Przedsiębiorcy, którzy nie ubiegali się o granty na utrzymanie miejsc pracy, będą to jeszcze mogli zrobić. Dziś zarząd województwa ogłosił drugi nabór wniosków.

Wnioski składać będzie można jutro i pojutrze – 9 i 10 grudnia. 

REKLAMA

– Mając na względzie sytuację firm i ich pracowników, biorąc pod uwagę zagrożenia egzystencjalne wielu rodzin, zdecydowaliśmy się wyjść naprzeciw sygnalizowanym przez te środowiska oczekiwaniom. Chciałbym jednocześnie zwrócić przedsiębiorcom uwagę, że trzeba i warto dbać o poprawność zapisów w dokumentach rejestrowanych – mówi marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki. 

W ramach grantów obrotowych na utrzymanie miejsc pracy, przedsiębiorcy mogą liczyć na kwotę 3 tys. zł miesięcznie na pracownika. Te firmy, które zmuszone były do zamknięcia lokalu, mogą dostać od 6 do 12 tysięcy złotych, w zależności od obrotów, na utrzymanie jednego lub dwóch stanowisk pracy. W ramach pierwszego, zakończonego wczoraj naboru najwięcej wniosków w województwie wpłynęło od małych przedsiębiorstw z Torunia i Bydgoszczy.

W nowym naborze poszerzone zostaną kryteria ubiegania się o wsparcie. O granty będą się mogły ubiegać także te przedsiębiorstwa, we wpisie w CEIDG lub KRS oraz rejestrze REGON (stan na dzień składania wniosku) wskazały działanie w branży gastronomicznej lub fitness jako rodzaj prowadzonej działalności, niekoniecznie jako działalność przeważającą, tak jak to było w pierwszym naborze. 

Drugi nabór trwał będzie tylko dwa dni – 9 i 10 grudnia. Wnioski przyjmowane są wyłącznie w formie elektronicznej. O pozycji na liście rankingowej decyduje punktacja, a nie kolejność zgłoszeń. Zasadniczym kryterium jest spadek obrotów o co najmniej 50 proc. Więcej informacji oraz formularze wniosków dostępne będą na stronie internetowej samorządu województwa.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *