Będzie bezpieczniej na boisku w Obrowie? Odbyło się spotkanie

Box2 Obrowo Sport
fot. Łukasz Piecyk

Boisko w Obrowie od dłuższego czasu boryka się z wandalizmem. Mieszkańcy zgłaszali problemy, gmina naprawiała zniszczony sprzęt, lecz chuligańska działalność skutecznie uniemożliwiała korzystanie z obiektu. Władze gminy postanowiły powiedzieć „stop” wandalom i rozpoczęły działania mające przywrócić boisku spokój.

Na temat funkcjonowania obrowskiego boiska trwają obecnie rozmowy z udziałem przedstawicieli klubów sportowych oraz miejscowej szkoły. Część problemów możliwa była do załatwienia od ręki. Te najpoważniejsze wymagały będą więcej. Mieszkańcy wielokrotnie skarżyli się na możliwość korzystania z boiska w Obrowie. Takie sygnały trafiały zarówno do urzędu, jak i klubów sportowych i szkoły. Teraz przyszedł czas na zaprowadzenie tam porządku i oddanie go w ręce mieszkańców. Sekretarz gminy Mirosława Kłosińska zorganizowała w urzędzie spotkanie z przedstawicielami klubów, którzy chcą, aby boisko funkcjonowało tak, jak powinno. 

REKLAMA

Na spotkanie stawili się: prezes klubu Feniks Obrowo Agnieszka Ott, prezes klubu A&W Team Dariusz Jeneralski, kapitan drużyny Impact Obrowo Adrian Gąsiorowski, Roman Rygielski z klubu Orzeł Głogowo, dyrektor Szkoły Podstawowej w Obrowie Przemysław Piotrowski, gminny koordynator sportu Dariusz Machajewski oraz Magdalena Krzyżanowska z Urzędu Gminy. Jakie decyzje podjęto?

– Podstawowe problemy związane z korzystaniem z boiska przez zainteresowanych, takie jak: regularne koszenie trawy, wystawianie bramek, naprawa ogrodzenia rozwiązaliśmy od razu – relacjonuje sekretarz Mirosława Kłosińska. – Nie jesteśmy natomiast w stanie zaradzić głównemu problemowi – problemowi braku bezpieczeństwa i wandalizmu. Mamy jednak pomysł, co zrobić w tej sprawie.

Chuligani upodobali sobie boisko i teren szkoły, co jest zdecydowanie największym wyzwaniem przy próbie przywrócenia obiektu do dawnej świetności. Niszczone są niemalże wszystkie możliwe elementy infrastruktury użytkowej – plac zabaw, bramki, ogrodzenie. Wandale odstraszają mieszkańców, regularnie śmiecąc, spożywając alkohol, zaczepiając przechodniów, a nawet obrażając chcące skorzystać z boiska dzieci.

– Mieszkańcy boją się wejść na boisko czy plac zabaw, a my, jako gmina, mamy dosyć ciągłego naprawiania zniszczonego sprzętu – mówi sekretarz Mirosława Kłosińska.

Jaka ma być recepta na chuligańskie wybryki? Obecni na spotkaniu podjęli decyzję o regularnym informowaniu miejscowej policji – zarówno telefonicznie, jak i pisemnie. Będzie to miało na celu zachęcenie mundurowych do częstszego odwiedzania obrowskiego boiska i szybkiego wyciągania konsekwencji wobec wandali. W planach jest także zaangażowanie członków gminnej rady, którzy również mieliby stanąć po stronie mieszkańców.

– Mamy nadzieję, że przy pomocy stróżów prawa uda nam się skutecznie odstraszyć wandali i zwrócić boisko mieszkańcom – podsumowuje Mirosława Kłosińska.

Władze gminy przywiązują dużą wagę do bezpieczeństwa mieszkańców. Ofensywa przeciw chuliganom ma zwiększyć jego poziom i umożliwić korzystanie z boiska. Wiele wskazuje na to, że wspólne działanie gminy oraz lokalnych klubów przyniesie efekty. Wszystko zależy teraz od skuteczności policji. Jeśli pomysł okaże się skuteczny, mieszkańcy będą mogli odetchnąć i wrócić na boisko, a gmina nie będzie zmuszona do ciągłych napraw.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *