Barometr zawodów nie kłamie. Warto uczyć się w CED. I to bezpłatnie!

Box2 Materiały partnera

Przed wyborem swojej edukacyjnej drogi stoją w czerwcu nie tylko absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów, ale także szkół średnich. Nie każdy na tym etapie jest zdecydowany czym chciałby się zająć zawodowo w przyszłości. Podejmując decyzję warto przeanalizować potrzeby współczesnego rynku pracy. Wspaniale, jeżeli uda się w życiu robić to, co się lubi. Najważniejsze jest jednak zdobycie takiego wykształcenia, które zagwarantuje nam stabilność finansową.

Szkoły policealne przy Centrum Edukacji Dorosłych w Toruniu oraz Toruńskie Technikum Informatyczne dla młodzieży starają się co roku modyfikować ofertę bezpłatnego kształcenia, na bieżąco dostosowując ją do zmieniających się potrzeb rynku pracy. Chcemy aby po ukończeniu naszych szkół życie absolwentów zmieniało się na lepsze, dlatego stale śledzimy wszystkie raporty dotyczące pożądanych w danej chwili zawodów – mówi Teresa Synik – dyrektor placówek CED.  

REKLAMA

Jednym z takich zawodów jest niewątpliwie technik informatyk. Według serwisu Money US News inżynieria komputerowa to branża przyszłości, czyli taka, której nie grozi cięcie kosztów czy zastąpienie człowieka maszyną. Toruńskie Technikum Informatyczne swoją tegoroczną ofertę kształcenia kieruje do absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów. Rozporządzenie MEN w sprawie ogólnych celów i zadań kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego oraz klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego stwarza również możliwość, po uzyskaniu dyplomu technika informatyka, błyskawicznego zdobycia innego zawodu – technika programisty. Wystarczy uzupełnić wiedzę z zakresu kwalifikacji dotyczącej projektowania, programowania oraz testowania aplikacji i gotowe. Toruńskie Technikum Informatyczne chce umożliwić
to swoim pełnoletnim uczniom już w trakcie cyklu kształcenia, organizując dla nich kwalifikacyjny kurs zawodowy w systemie zaocznym – mówi Aleksandra Ostrowska – dyrektor TTI.

Z Barometru zawodów, opublikowanego na stronach Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach prognozy na najbliższe lata wynika, że osoby, które podejmą naukę w szkołach policealnych Centrum Edukacji Dorosłych od września 2019, nie powinny mieć w przyszłości problemów ze znalezieniem pracy. Analitycy rynku są przekonani, że bardzo poszukiwani przez pracodawców w najbliższych latach będą technicy masażyści, opiekunowie osób starszych lub niepełnosprawnych, jak również pracownicy ds. rachunkowości czy księgowości. Nasze placówki kształcą w tych zawodach od lat, w dodatku całkowicie bezpłatnie. Warto też podkreślić, że na poszczególnych kierunkach możliwe jest podjęcie nauki bez średniego wykształcenia – mówi Teresa Synik.

Wszystkich absolwentów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich oraz dorosłych, którzy pragną się przekwalifikować, zapraszamy na stronę www.ced.edu.pl oraz do osobistej wizyty w placówce. Szkoła otwarta jest od poniedziałku do piątku od 8.00 do 17.00 oraz w soboty od 8.00 do 13.00. Na każdą zainteresowaną osobę czekają pracownicy, którzy nie tylko wyjaśnią wszystkie wątpliwości, ale pomogą w wyborze najlepszej drogi kształcenia. Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego pod numerem (56) 659-66-86 lub mailowego: biuro@ced.edu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *