Bal PRL, wieczór dla Pań i spektakl Teatru Kwadrat. W marcu w Chełmnie nie będzie czasu na nudę!

Box2 Powiat chełmiński
Fot. Pixabay

Przed nami ostatnie dni karnawału. Z tej okazji Europejskie Centrum Wymiany Młodzieży przygotuje dla mieszkańców wystawny bal. W Kinoteatrze „Rondo” zorganizowany zostanie zaś wieczór dla pań i nietypowy kiermasz.

W najbliższą sobotę 2 marca o godz. 20.00 w ECWM odbędzie się Bal Karnawałowy w Stylu PRL. Zabawa dla mieszkańców stanie się swoistym wehikułem czasu. Tego wieczoru nie raz orkiestra zapyta „Gdzie się podziały tamte prywatki” oraz „Jak minął dzień”.

REKLAMA

Tydzień później, w piątek 8 marca o godz. 19.00, ECWM przygotuje „Wieczór na obcasach” – spotkanie z okazji Dnia Kobiet. W jego trakcie panie będą mogły skorzystać z porad dietetycznych i kosmetycznych, usług brafitterek, stylisty czy przyjrzeć się pokazom barmańskim. O dobry humor zadbają stand-up’erzy – Tomasz Kwiatkowski i Tomasz Kołecki.

– W sobotę 9 marca o godz. 19.00 na scenie Kinoteatru „Rondo” zaprezentuje się grupa Accord z Ukrainy – zapowiada Janusz Napora, dyrektor CHDK-u. – Finaliści programu „Must Be The Music” swoje piosenki wykonają w całości a cappella. Dzień później, w niedzielę chcielibyśmy zaprosić mieszkańców na kiermasz odzieży. Zorganizowany zostanie on w formie bezgotówkowej. W godzinach popołudniowych, specjalnie dla pań, przygotujemy maraton filmowy.

Chełmiński Dom Kultury w marcu szykuje także dużą niespodziankę dla miłośników teatru. Choć jeszcze trwają rozmowy mające dopiąć organizację spektaklu na ostatni guzik, udało się nam poznać kilka szczegółów.

– Kinoteatr „Rondo” w piątek 22 marca gościć będzie aktorów Teatru Kwadrat – zapowiada dyrektor Janusz Napora. – W spektaklu „Spróbujmy jeszcze raz” wystąpią znani ze szklanego ekranu aktorzy: Marek Siudym oraz Lucyna Malec. Komedia w dwóch aktach to opowieść o perypetiach dwóch par w średnim wieku. Doskonała zabawa gwarantowana.

Z okazji przypadającego w tym miesiącu Międzynarodowego Dnia Teatru w chełmińskim „Rondzie” w piątek 29 marca zorganizowane zostanie przedstawienie dedykowane dzieciom i ich rodzicom. O oprawę sceniczną zadba Teatr Agrafka.

Od marca wydłużona zostanie praca Kinoteatru „Rondo”. Seanse odbywać się będą od poniedziałku do soboty. Na początku miesiąca na dużym ekranie zobaczymy filmy takie jak „Mia i biały lew”, „Kobiety mafii 2”, „Faworyta”, „O psie, który wrócił do domu”, „Córka trenera” czy „Jak wytresować smoka 3”. Pełny repertuar dostępny jest na stronie www.chdk.pl.

– Poszerzamy swoją ofertę, proponując chełmnianom najlepsze i najnowsze filmy – komentuje dyrektor placówki. – Serdecznie zapraszam, od teraz również w każdą sobotę.

W prima aprilis Chełmiński Dom Kultury powróci z cyklem „Kultura lokalnie”. Tym razem z mieszkańcami spotka się Wojciech Mrozek, wywodzący się z regionu światowej sławy klarnecista. Koncertuje on na całym świecie: w krajach Europy, Azji, Australii, Afryki, Ameryki Południowej oraz Północnej. Bierze również udział w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych, a także w programach telewizyjnych oraz nagraniach dla rozgłośni radiowych.

Kwiecień to miesiąc, w którym zorganizowany zostanie także Bieg Zakochanych Par. Jego czwarta edycja odbędzie się w ramach 48. Ogólnopolskich Biegów Ulicznych – Memoriału Jana Schmeltera. Patronat nad wydarzeniem objął Artur Mikiewicz, burmistrz Chełmna.

– Pod koniec miesiąca przyjedzie do nas także Katarzyna Żak, aktorka znana z takich seriali jak „Ranczo” czy „Miodowe lata” – dodaje dyrektor Chełmińskiego Domu Kultury. – Artystka wystąpi przed mieszkańcami, prezentując swój nowy program recitalowy. Tego nie można przegapić.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *