Bal Andrzejkowy w gminie Chełmża

Chełmża Wiadomości
fot. Pixabay

Andrzejki są ostatnią okazją do zorganizowania zabawy przed rozpoczynającym się adwentem. W świetlicy wiejskiej w Grzegorzu z tej okazji zostanie zorganizowany Gminny Bal Andrzejkowy dla dzieci. Bal odbędzie się 29 listopada o godz. 17.00.

Pochodzenie wieczoru andrzejkowego nie jest do końca znane, prawdopodobnie pochodzi z czasów starożytnej Grecji. W Polsce jako pierwszy o tym wydarzeniu wspomniał Marcin Bielski w 1557 r., w swojej sztuce teatralnej. W wieczerzy andrzejkowej popularne są wróżby. Tego dnia możemy dowiedzieć się, co czeka nas w przyszłości, a także poznać imię swojej drugiej połówki. Podczas balu nie zabraknie lania wosku, przebijania igłą papierowego serca, konkursów andrzejkowych i czarodziejskiego show.

REKLAMA

Podczas balu mile widziane będą przebrania w klimacie andrzejkowym. Zabawę taneczną poprowadzą aktorzy z Teatru „MAGM-owcy”. Dla rodziców i opiekunów przygotowany zostanie kącik kawowo-herbaciany, w którym mogą oni poczekać na swoje pociechy. Bal organizowany jest przez biblioteki gminy Chełmża, Centrum Inicjatyw Kulturalnych, a także przez Koło Gospodyń Wiejskich. Z Zelgna, Skąpego, Głuchowa i Grzywny będzie możliwy dojazd autobusem z bibliotek gminnych. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *