Bądź na bieżąco! Pobierz aplikację mobilną powiatu chełmińskiego

Powiat chełmiński
Fot. Łukasz Piecyk

Gminna impreza? Zagrożenie wichurą? Poszukiwany kontakt z urzędem? – od dziś żadna informacja nie ominie mieszkańca powiatu, który na swoim telefonie zainstaluje bezpłatną aplikację mobilną.

Przy jej pomocy w prosty i szybki sposób wyszukasz potrzebny numer: do wybranego wydziału starostwa, przychodni zdrowia czy do służb alarmowych. Dzięki aplikacji dowiesz się także o zabytkach powiatu i najciekawszych szlakach turystycznych. W jaki sposób można z niej skorzystać?

REKLAMA

Instalacja aplikacji na urządzeniu mobilnym typu smartfon jest bardzo prosta. Wystarczy mieć dostęp do internetu i skorzystać z dostępu do sklepu Play. Po wpisaniu hasła „powiat chełmiński” i kliknięciu „zainstaluj” w kilka sekund ikona pojawi się na naszym telefonie.

Jak aplikacja wygląda od środka? W panelu głównym mieszkańcy powiatu zobaczą pięć dedykowanych różnym sferom kafelków: informacje, turystyka, mapa, moje sprawy i urząd.

W zakładce „informacje” dowiedzieć się można najnowszych informacji związanych z województwem, powiatem chełmińskim oraz jego gminami czy poznać szczegóły działania nieodpłatnej pomocy prawnej.

Drugi kafelek związany jest z turystyką. Zakładka ta dedykowana jest głównie osobom odwiedzającym region. Zawiera informacje o bazie noclegowej, gastronomicznej i lokalizacji gospodarstw agroturystycznych. Dla osób planujących wycieczkę przygotowane zostały wiadomości dotyczące szlaków, zarówno tych pieszych, jak i rowerowych. Podróżując szosami powiatu, dzięki aplikacji sprawdzimy lokalizację pobliskich zabytków i atrakcji przyrodniczych.

Na to wszystko możemy spojrzeć w szerszej perspektywie dzięki dostępności mobilnej mapy, z oznaczonymi najważniejszymi punktami powiatu.

Zakładka „moje sprawy” pozwoli zalogować się do swojego prywatnego konta i zarządzać prowadzonymi w urzędzie sprawami.

Przy pomocy kafelka dedykowanego urzędowi uzyskamy kontakt do wybranego wydziału Starostwa Powiatowego, a także służb alarmowych i wyszukamy numer do przychodni zdrowia.

Pobranie aplikacji mobilnej, podobnie jak korzystanie z jej udogodnień, jest całkowicie bezpłatne. Aplikacja „Powiat Chełmiński” dostępna jest dla systemów operacyjnych Android oraz iOS.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *