Bądź na bieżąco! Pobierz aplikację mobilną powiatu chełmińskiego

Powiat chełmiński
Fot. Łukasz Piecyk

Gminna impreza? Zagrożenie wichurą? Poszukiwany kontakt z urzędem? – od dziś żadna informacja nie ominie mieszkańca powiatu, który na swoim telefonie zainstaluje bezpłatną aplikację mobilną.

Przy jej pomocy w prosty i szybki sposób wyszukasz potrzebny numer: do wybranego wydziału starostwa, przychodni zdrowia czy do służb alarmowych. Dzięki aplikacji dowiesz się także o zabytkach powiatu i najciekawszych szlakach turystycznych. W jaki sposób można z niej skorzystać?

REKLAMA

Instalacja aplikacji na urządzeniu mobilnym typu smartfon jest bardzo prosta. Wystarczy mieć dostęp do internetu i skorzystać z dostępu do sklepu Play. Po wpisaniu hasła „powiat chełmiński” i kliknięciu „zainstaluj” w kilka sekund ikona pojawi się na naszym telefonie.

Jak aplikacja wygląda od środka? W panelu głównym mieszkańcy powiatu zobaczą pięć dedykowanych różnym sferom kafelków: informacje, turystyka, mapa, moje sprawy i urząd.

W zakładce „informacje” dowiedzieć się można najnowszych informacji związanych z województwem, powiatem chełmińskim oraz jego gminami czy poznać szczegóły działania nieodpłatnej pomocy prawnej.

Drugi kafelek związany jest z turystyką. Zakładka ta dedykowana jest głównie osobom odwiedzającym region. Zawiera informacje o bazie noclegowej, gastronomicznej i lokalizacji gospodarstw agroturystycznych. Dla osób planujących wycieczkę przygotowane zostały wiadomości dotyczące szlaków, zarówno tych pieszych, jak i rowerowych. Podróżując szosami powiatu, dzięki aplikacji sprawdzimy lokalizację pobliskich zabytków i atrakcji przyrodniczych.

Na to wszystko możemy spojrzeć w szerszej perspektywie dzięki dostępności mobilnej mapy, z oznaczonymi najważniejszymi punktami powiatu.

Zakładka „moje sprawy” pozwoli zalogować się do swojego prywatnego konta i zarządzać prowadzonymi w urzędzie sprawami.

Przy pomocy kafelka dedykowanego urzędowi uzyskamy kontakt do wybranego wydziału Starostwa Powiatowego, a także służb alarmowych i wyszukamy numer do przychodni zdrowia.

Pobranie aplikacji mobilnej, podobnie jak korzystanie z jej udogodnień, jest całkowicie bezpłatne. Aplikacja „Powiat Chełmiński” dostępna jest dla systemów operacyjnych Android oraz iOS.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *