Azyl, który kochają dzieci. Przedszkole „Jagoda” i żłobek „Mała Oliwka” zapraszają [ZDJĘCIA]

Box2 Materiały partnera Zławieś Wielka
Fot. Łukasz Piecyk

Małe grupy, przestronne sale, a przede wszystkim domowa opieka i wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Niepubliczne Przedszkole „Jagoda” i nowo otwarty żłobek „Mała Oliwka” w Górsku mają się czym pochwalić. Ich największym atutem są warunki, jakie zapewnić mogą naszym dzieciom. 

Żłobek to w pełni wyposażone, nowoczesne miejsce dla najmłodszych, które swoją działalność rozpoczęło we wrześniu 2018 r. Kolorowy, zaprojektowany z myślą o dzieciach budynek dysponuje dwiema salami zabaw, szatnią i zapleczem sanitarnym oraz kuchennym. Co zaś oferuje swoim podopiecznym?

REKLAMA

– W ramach prowadzonych zajęć dzieci uczestniczą w zabawach tematycznych – mówi wychowawca Agata Trzaska. – Uczymy integracji i dobrych interakcji społecznych. Maluchy przyswajają sobie także pewien porządek dnia – wiedzą, że jest czas na zabawę, sen, a także posiłek.

W sąsiednim budynku od 6 lat funkcjonuje zaś Niepubliczne Przedszkole „Jagoda”. Uczęszcza do niego około 100 dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat, w tym także osoby posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

– Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, takie jak: rytmika, taniec czy lekcje angielskiego, to tylko część z aktywności, o które dbamy w naszym przedszkolu – mówi Magdalena Jasińska, dyrektor placówki. – Poza tradycyjnymi zabawkami, basenami z kulkami, posiadamy także interaktywną podłogę, by na wiele sposobów stymulować rozwój intelektualny naszych podopiecznych. W ramach integracji w przedszkolu organizowane są także okolicznościowe spotkania, jak jasełka, Dzień Babci czy Dzień Dziecka. Tu także hucznie świętowane są urodziny. Każdej takiej zabawie towarzyszy ciekawe spotkanie z animatorami czasu wolnego.

Wśród przedszkolaków są także dzieci uczęszczające już do „zerówki”. Ta funkcjonuje w Niepublicznym Przedszkolu „Jagoda” na piętrze. Nauka przekazywana jest tam zarówno tradycyjnie, jak i z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. W sali znajduje się bowiem interaktywna tablica.

W trakcie dnia dzieci zapewnione mają pełne wyżywienie: cztery posiłki oraz przekąski, przygotowane przez funkcjonującą w przedszkolu kuchnię.

– Przygotowujemy pełnowartościowe posiłki, bogate w warzywa i owoce – podkreśla Magdalena Jasińska. – Wychodzimy także naprzeciw indywidualnym potrzebom żywieniowym naszych dzieci, będących wegetarianami czy weganami.

Dodatkowym atutem miejsca, w którym funkcjonuje Niepubliczne Przedszkole „Jagoda” oraz Żłobek „Mała Oliwka”, jest mikroklimat. Obiekty, znajdujące się tylko kilka kilometrów od Torunia, położone są nad malowniczym jeziorem, w leśnym zaciszu. Dzieci wypoczywają tu na ogrodzonym, monitorowanym terenie. Jeżdżą na rowerkach, opiekują się założonymi przez siebie mini-ogródkami, a także… zwierzakami. W sąsiedztwie bowiem znajduje się mini-zoo.

– Mamy alpakę, konia, świnki wietnamskie, kangura, pawie, a także wiele innych ptaków – wylicza Dawid Zamiatowski, dyrektor żłobka. – Poprzez stały kontakt ze zwierzętami maluchy są uczone empatii i odpowiedzialności. Mają też możliwość dokarmiana swoich milusińskich.

Rekrutacja do Niepublicznego Przedszkola „Jagoda” oraz Żłobka „Mała Oliwka” trwa. Zapisów dzieci dokonywać można osobiście, w placówkach przy ul. Nadwiślańskiej 6 w Górsku, pod numerem tel. 509-130-360 oraz mailowo, pod adresem biuro@przedszkolejagoda.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *