Aż 5 szkół w gminie Czernikowo zagrało dla WOŚP

Box2 Czernikowo Wiadomości
fot. nadesłane

Sztab WOŚP w Czernikowie przygotował dla mieszkańców gminy wiele okazji do wsparcia ogólnopolskiej akcji. Wydarzenia związane z 28. Finałem odbywały się w Makowiskach, Mazowszu, Osówce, Steklinie i Czernikowie. Wszystkie szkoły grały już od wtorku.

Organizacją imprez, związanych z tegoroczną edycją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zajęło się w gminie Czernikowo aż pięć miejscowości. Pierwsze wydarzenia towarzyszące 28. Finałowi zostały zainaugurowane już 7 stycznia. Przez trzy dni można było zaopatrzyć się w smakołyki w Makowiskach, Steklinie i Czernikowie. To był dopiero początek.

REKLAMA

W Makowiskach 8 stycznia o godz. 20.00 przeprowadzono warsztaty z zumby dla dzieci i dorosłych. Dzień później odbyły się zajęcia taneczne, a 10 stycznia loteria fantowa. W dzień Wielkiego Finału wszyscy chętni mogli posłuchać koncertu kolęd w wykonaniu Piotra Kuby Kubowicza. Na scenie towarzyszył mu chór dziecięcy. Koncert był podsumowaniem warsztatów wokalnych, które muzyk prowadził dla uczniów w dniach 3-4 grudnia 2019 r. Występ został poprzedzony mszą świętą. W przerwach występu krakowskiego artysty odbywały się licytacje.

Mazowsze przygotowało cykl wydarzeń „Smaczne Dni z WOŚP”. Zorganizowano nie tylko sprzedaż ciast i smakołyków, ale także przygotowano tradycyjny mazowszański bigos. Głównej, smakowitej, osi wydarzeń towarzyszyły turnieje sportowe dla dzieci i dorosłych, loteria fantowa i kwesta przed kościołem.

Już dwa dni przed 28. Finałem w Osówce przygotowano kwestę i sprzedaż gadżetów w Szkole Podstawowej im. Tony’ego Halika. 12 stycznia zorganizowano turniej tenisa stołowego, dalsze licytacje gadżetów i kwestę przy kaplicy. Przybyli na wydarzenia mogli także spróbować regionalnego bigosu. Turniej gry parami w tenisa stołowego pod hasłem „Wiatr w żagle” zorganizował zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego „Piątka”. W zawodach mogli wziąć udział zarówno kobiety, jak i mężczyźni bez ograniczeń wiekowych. Rozgrywki odbywały się w systemie „rosyjskim”, czyli do dwóch przegranych meczy. Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe nagrody i dyplomy, a cały dochód z wpisowego przekazano rzecz jasna na potrzeby dziecięcej medycyny zabiegowej.

Steklin przygotował rozgrywki sportowe, licytacje, dyskotekę karnawałową oraz kwestę uliczną.

Najważniejsze wydarzenia WOŚP-owe odbyły się w Czernikowie. W sobotę 11 stycznia można było spróbować grochówki strażackiej i wziąć udział w balu. Charytatywny bal karnawałowy odbył się pod nazwą „Gorączka sobotniej nocy”. Uczestnicy mieli na sobie stroje, odwołujące się do słynnego filmu, i mogli potańczyć do znanych przebojów lat 60., 70., 80. i 90. Gorącym rytmom towarzyszyło swojskie menu i dodatkowe niespodzianki. W trakcie imprezy tradycyjnie zorganizowano licytacje, z których dochód został w całości przekazany na konto WOŚP. Zbiórka dla Wielkiej Orkiestry została także wsparta kwotą, którą udało się uzyskać z wejściówek na bal. To właśnie w trakcie tej imprezy tanecznej wylicytowano główne serduszko Wielkiej Orkiestry. Wydarzenie zgromadziło aż 120 osób, które bawiły się do białego rana.

Główne świętowanie 28. Finału WOŚP rozpoczęło się o godz. 15.00 w auli muzycznej w czernikowskiej szkole. Zorganizowano nie tylko licytacje i sprzedaż gadżetów, ale także liczne występy muzyczne. Na scenie pojawił się szkolny chór, uczniowie ze Szkoły Muzycznej, cheerleaderki oraz dwa zespoły rockowe – Mygrena i Prezesi. 

Razem z WOŚP-em zagrały nawet czernikowskie morsy, czyli „Zamrożeni”. Po pokazowej rozgrzewce amatorzy zimnej wody zanurzyli się w jeziorze Zacisze. Morsowaniu towarzyszyło ognisko, a całe wydarzenie było pięknie oświetlone przez samochody off-roadowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *