Awaria wodociągu w Grębocinie. “Szkoda tylko, że nikt nie poinformował mieszkańców” [WIDEO]

112 Box2 Lubicz
fot. Pixabay.com

W czasie prac wodociągowych w Grębocinie na skrzyżowaniu ul. Morelowej z Księżycową doszło dziś do awarii, która na jakiś czas pozbawiła okolicznych mieszkańców wody. Choć usterkę udało się szybko naprawić, to mieszkańcy zwracają uwagę, że o prowadzeniu prac nikt ich nie poinformował i nie mogli się przygotować na ewentualne przerwy w dostawach wody.

Awaria spowodowana była złym oszacowaniem głębokości wodociągu. Okazało się, że znajdował się on przynajmniej 0,5 m płyciej, niż myślano.

REKLAMA

– Wszystko jest już naprawione, dostawa wody zostanie przywrócona w przeciągu 5-10 minut, jeśli już nie jest – mówi nam Grzegorz Karpiński, prezes Zakładu Usług Komunalnych w Lubiczu.

Sytuacja wywołała spore zamieszanie wśród okolicznych mieszkańców, którzy grzmią, że o prowadzeniu prac tuż pod ich oknami nikt ich nie poinformował. Strona Kierunek Grębocin opublikowała na Facebooku film z prowadzonych prac, pod którym internauci skarżyli się m.in. na brak komunikacji.

– Szkoda tylko, że nikt nie poinformował mieszkańców. Covid szaleje, a w domach osoby starsze i rodziny z dziećmi. Ktoś powinien ponieść konsekwencje – czytamy w jednym z wpisów pod filmem.

– Wody nie ma bo koparka uszkodziła rury spowodowała awarie. Może fachowcy kopali baz planów? – brzmi kolejny.

Sytuacja została jednak w miarę szybko opanowana i mieszkańcom woda powinna zostać już przywrócona.

Tagged

1 thought on “Awaria wodociągu w Grębocinie. “Szkoda tylko, że nikt nie poinformował mieszkańców” [WIDEO]

  1. Jak się wykonuje, prowadzi roboty budowlane dotyczące przyłącza wodociągowego czy kanalizacyjnego, to jeszcze nie widziałem, żeby powiadamiani byli ludzie z danej ulicy. Wiadomo co inne przy budowie sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *