Autostrada A1 w kierunku Gdańska zablokowana. Trudne warunki do jazdy!

112 Box2 Lubicz Łysomice Wiadomości
fot. Pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Ciężarówka utrudnia przejazd między węzłami Turzno a Lisewo na autostradzie A1. Trasa w kierunku Gdańska na tym odcinku jest zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać nawet dwie i pół godziny.

Komunikaty o intensywnych opadach śniegu na autostradzie A1 pojawiły się na Twitterze wczoraj wieczorem. Dziś nad ranem ok. godz. 6 doszły do tego utrudnienia związane ze zdarzeniem drogowym, do którego doszło między węzłami Turzno a Lisewo.

REKLAMA

“Droga zablokowana w kierunku Gdańska, wyznaczono objazd: zjazd na węzeł Turzno i ponowny wjazd na węzeł Grudziądz. Utrudnienia potrwają ok. 2,5 godz.” – czytamy w komunikacie Regionalnego Systemu Ostrzegania z godz. 6.54.

Aktualizacja z godz. 7.15. “Samochód ciężarowy blokuje pas wolny i awaryjny. Ruch odbywa się pasem szybkim. Utrudnienia potrwają ok. 2,5 godz.” – informuje RSO.

Aktualizacja z godz. 7.55 – Czekamy na dźwig, który pomoże nam wydobyć z kabiny pojazdu kierowcę – informuje bryg. Andrzej Seroczyński, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. – Mężczyzna żyje, są przy nim ratownicy medyczni. Autostrada A1 jest przejezdna, nasza praca potrwa jeszcze ok. 2-3 godzin.

Aktualizacja 8.25 – Kierowca został wydobyty z pojazdu. Trafił do toruńskiego szpitala.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *