Automatyczne i sterowane mobilnie. Wybierz kocioł, który sam zadba o ciepło w domu

Materiały partnera
Fot. Łukasz Piecyk

Od początku roku w Polsce realizowany jest program „Czyste Powietrze”, w ramach którego można ubiegać się o wsparcie przy termomodernizacji i wymianie źródeł ogrzewania. Jak dobrać urządzenie grzewcze, by nie tylko prawidłowo ogrzało dom, ale także było ekonomiczne i ekologiczne?

Wymianę źródła ciepła warto rozważnie zaplanować. Przede wszystkim trzeba przeprowadzić ocenę energetyczną budynku i wybrać rodzaj urządzenia grzewczego, które najlepiej sprawdzi się na określonym metrażu.

Wygoda bezobsługowego użytkowania i możliwość zaprogramowania c.o. to tylko część z wielu zalet zastosowania ogrzewania gazowego i pompy ciepła.

Wiodącym producentem kotłów gazowych i pomp ciepła jest firma Brötje. Naścienne urządzenia gazowe wyposażone w moc grzewczą od 2,9 do 38 kW wyznaczają nowe standardy jakości ekonomicznej, bez względu na to, czy ogrzewamy dom jedno-, czy wielorodzinny. Doskonale sprawdzą się zarówno w niewielkich pomieszczeniach, jak i na powierzchni nawet 200 mkw.

Wśród produktów Brötje, oferowanych przez Hydro-Term, znajdziemy także SensoTherm BTW, perfekcyjnie zintegrowaną pompę ciepła i podgrzewacz ciepłej wody użytkowej. Urządzenie jest łatwe do zainstalowania i może być podłączone do istniejącej już instalacji wodnej. Woda gromadzona jest w podgrzewaczu o pojemnościach 215, 260 i 270 l. Na wszystkie produkty firma oferuje 10-letnią gwarancję.

Największą efektywnością energetyczną cechują się kotły na paliwo stałe. W ostatnim czasie swoich miłośników zyskały urządzenia z podajnikami na pellet i ekogroszek. Automatyzacja oszczędza nie tylko czas, ale przede wszystkim pieniądze.

– Dawkowanie paliwa, kontrola procesu spalania oraz sterowanie instalacją grzewczą to jedne z wielu zalet kotłów z podajnikami – tłumaczy Krzysztof Kitler, właściciel firmy Hydro-Term. – Kotły dziś wyposażone są w systemy automatycznego czyszczenia, użytkownicy nie są więc narażeni na działania wysokich temperatur oraz unikają strat ciepła.

Jednym z nowszych na rynku kotłów jest urządzenie na pellet SlimKo. Wysokiej jakości palnik KIPI, automatyczna zapalarka, rotacyjne oczyszczanie komory oraz wbudowana dmuchawa zapewniają komfort użytkowania i ekonomiczny tryb pracy. Sam proces spalania kontrolowany jest bowiem przez nowoczesnej generacji sterownik. Dzięki niemu rozpalanie oraz wygaszanie odbywa się w pełni automatycznie. Niewielkie rozmiary kotła i zlokalizowany na górze podajnik pozwalają zamontować urządzenie nawet w niewielkim pomieszczeniu. Mimo niedużego rozmiaru urządzenie ogrzeje zarówno 80-metrowe mieszkanie, jak i trzy razy większy dom.

Kotły to nie tylko funkcjonalność, ale także luksus. Hydro-Term w swojej ofercie ma urządzenia sterowane mobilnie. Moduł internetowy zainstalowany w kotłach Pellux pozwoli z każdego miejsca na świecie mieć stały dostęp do informacji o systemie grzewczym i zmieniać jego aktualne parametry.

– Zaletą z pewnością jest automatyczne dostosowanie pracy kotła do temperatury na zewnątrz i w budynku – podkreśla właściciel przedsiębiorstwa.

Kotły dostępne w Hydro-Term spełniają wszelkie normy europejskie, osiągając najwyższą sprawność klasy piątej. Wszystkie urządzenia wpisują się w program „Czyste Powietrze” i są w części refundowane.

– Poza sprzedażą świadczymy także usługi montażowo-instalacyjne, przy których wykorzystujemy materiały od sprawdzonych i renomowanych producentów – zaznacza właściciel przedsiębiorstwa.

Firma Hydro-Term na rynku funkcjonuje prawie od trzech dekad. Od 15 lat nagradzana jest certyfikatem „Dobrego Instalatora”, przyznawanym przez Kujawsko-Pomorską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości.

Adres:

Bolesława Chrobrego 121
87-100 Toruń
tel. kontaktowy: 501 046 190

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *