Autobusy kursujące przez gminę Wielka Nieszawka od soboty będą zawieszone

Box1 Wiadomości Wielka Nieszawka
fot. Łukasz Piecyk

W środę na facebooku pojawiła się informacja od firmy Arriva, iż od soboty 5 grudnia zawieszone zostaną kursy na trasie Toruń-Toruń przez Małą Nieszawkę, Wielką Nieszawkę, Cierpice, Cierpiszewo i Kąkol.

Firma przewozowa w swojej informacji ruch ten motywuje bardzo niską frekwencją pasażerów na tej trasie, a także tym, że władze Gminy Wielka Nieszawka podpisały porozumienie dotyczące realizacji połączeń do Torunia przez Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu.

REKLAMA

Arriva w swojej informacji napisała, iż ostatnim dniem kursowania jej autobusów na tej trasie będzie piątek 4 grudnia. Osobom, które mają wykupione bilety miesięczne na te połączenia, będzie przysługiwał zwrot należności.

“Wczoraj mieliśmy sesję Rady Gminy Wielka Nieszawka, na której została podjęta uchwała Rady Gminy w sprawie upoważnienia wójta do wyrażania zgody na zawarcie porozumienia dotyczącego powierzenia Gminie Miasta Toruń dodania Gminy Wielka Nieszawka z zakresu organizacji publicznego transportu zbiorowego (…) Krótko mówiąc, chcemy, żeby w naszej gminie jeździł autobus MZK. Jak najszybciej, czyli od stycznia” – mówi wójt Gminy Wielka Nieszawka, Krzysztof Czarnecki.

Co jednak będą mieli przez ten miesiąc zrobić mieszkańcy z faktem, że od 5 grudnia do końca roku nie będą kursowały przez gminę żadne autobusy?

“Prowadzimy w tej chwili rozmowy z przewoźnikami na temat funkcjonowania od poniedziałku do końca grudnia przewozów na linii Nieszawka-Toruń. (…) Ta sytuacja umacnia mnie w przekonaniu, że samorządy powinny mieć podpisane porozumienia, jakieś umowy z przewoźnikami i stąd decyzja właśnie o tym, żeby takie porozumienie podpisać po to, żeby właśnie między innymi taki, czy inny przewoźnik, z dnia na dzień nie powiedział: dziękuję bardzo, od jutra czy od pojutrza nie jeździmy” – dodaje Krzysztof Czarnecki.

Obecnie czekamy na komentarz firmy Arriva w tej sprawie.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *