Auto Skyway Festival coraz bliżej. Co nas czeka?

Box2 Wiadomości

Przed nami kolejny Skyway Festival. Wydarzenie od lat jest nieodłączną częścią kalendarza toruńskich letnich imprez. Nie inaczej będzie w tym roku, choć wciąż nie odpuszczająca epidemia wymusiła na organizatorach znaczące zmiany. Jak będzie wyglądać tegoroczna edycja?

Areną głównych wydarzeń nie będzie w tym roku Starówka. Zamiast tłumów przemierzających ulice centrum, czeka nas kolumna samochodów jadąca po płycie Lotniska EPTO Aeroklubu Pomorskiego. Świetlne atrakcje oglądać będziemy w dniach 19-22 sierpnia (środa-sobota) w godz. od 20:30 do północy. Co ważne, wstęp będzie biletowany, dlatego warto już wcześniej zadbać o wejściówki. 

REKLAMA

Trasa Auto Skyway Festival liczyć będzie niemal 5 kilometrów i zostanie podzielona na 12 stref tematycznych (11 na płycie lotniska, 12 strefa znajdować się będzie na Starówce). Wjazd na teren festiwalu znajdować się będzie od strony Motoareny (ul. Łukasiewicza). Widzowie po drodze zobaczą kilkadziesiąt instalacji, a to wszystko z wnętrza własnego samochodu. Pod uwagę wziąć należy również, że na trasie odbywał się będzie ruch ciągły – nie będzie możliwości zatrzymania się, ani opuszczenia samochodu. Obowiązywać będzie również ograniczenie prędkości. Wbrew charakterowi imprezy, prędkość światła nie będzie dozwolona. Pojazdy poruszać się będą mogły nie szybciej, niż 10 km/h, ale nie wolniej niż 5 km/h. Konieczne będzie również włączenie świateł postojowych oraz zastosowanie się do obostrzeń przeciwepidemicznych, w tym obowiązku zakrycia ust i nosa.

Wśród atrakcji znajdziemy instalacje nawiązujące tematyką do Torunia, ale też – zgodnie z tegoroczną konwencją – do motywów samochodowych i lotniczych. Widzowie zobaczą m.in. świetlną projekcję na balonie, czy też… na ścianie lasu. Odbędą się również pokazy świetlne motocross i pit-bike. Trasa przejazdu będzie konkretnie oznaczona, od wejścia do wyjścia. Ostatnie wjazdy zaplanowane są na godz. 23:45.

Przed wjazdem na teren wydarzenia konieczne będzie zaopatrzenie się w bilet. Widzów ucieszy zapewne fakt, że bilet obejmuje samochód, a nie pojedynczą osobę. Oznacza to, że z jednego biletu skorzystać będzie mogło kilka przebywających w pojeździe osób. W samochodzie może jednocześnie przebywać maksymalnie liczba osób określona w dowodzie rejestracyjnym. Bilety są jednorazowe – na świetlną trasę na jednym bilecie wjedziemy nie więcej niż raz. Nabyć je można będzie stacjonarnie, bądź już teraz online, a ich koszt zależny jest od dnia, w którym chcemy doświadczyć festiwalowych atrakcji. Bilet na środę lub czwartek kosztuje 30 zł, zaś w przypadku piątku lub soboty – 40 zł. Posiadając bilet na dany okres, można wybrać dzień, w którym się go wykorzysta. Liczba biletów jest ograniczona. Na trasę wpuszczone zostaną jedynie samochody osobowe – nie wjedziemy więc motocyklem, czy autobusem. Na darmowy wjazd liczyć mogą właściciele samochodów elektrycznych i hybrydowych. Muszą jednak być przygotowani na okazanie dowodu rejestracyjnego. Pełny regulamin wydarzenia znaleźć można na stronie www.autoskyway.pl. 

Organizatorami Auto Skyway Festival są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna. Partnerem głównym jest województwo kujawsko-pomorskie. Wydarzenie każdego roku sprowadza do Torunia tłumy turystów, a nie brakuje również samych mieszkańców. Jako najważniejsza świetlna impreza lata, stało się jednym z symboli toruńskich wakacji. Czy sukcesy ubiegłych lat uda się powtórzyć w zmienionej formule? Przekonamy się już niebawem. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *