Arriva wstrzymuje kursy w Wielkiej Nieszawce. Dlaczego?

Box1 Wielka Nieszawka
fot. Łukasz Piecyk

Część kursów autobusów po terenie gminy Wielka Nieszawka zostało odwołanych. W tej sprawie Arriva wydała specjalne oświadczenie, które gmina przytacza w swoich mediach społecznościowych. Czemu odwołano kursy?

Powody są dwa – pandemia oraz niska frekwencja pasażerów.

REKLAMA

– Przewożona liczba pasażerów jest na poziomie 25% sprzed pandemii, co oznacza, że każde z połączeń jest deficytowe, a jednocześnie sieć połączeń jest bardzo rozbudowana (21 połączeń do i z Torunia w dni robocze oraz 13 połączeń w soboty i niedziele). Decyzja o czasowym ograniczeniu w siatce komunikacyjnej dotyczy 5 połączeń w dni robocze, 4 połączeń w soboty oraz 5 połączeń w niedziele. Oznacza, że w ofercie przewozowej nadal pozostaje 16 połączeń do i z Torunia w dni robocze, 9 połączeń w soboty oraz 8 połączeń w niedziele. Zawieszone czasowo kursy cieszyły się bardzo niskim zainteresowaniem pasażerów, a liczba pasażerów nie przekraczająca 8 pasażerów na połączenie, nie pozwalała na pokrycie chociażby kosztów paliwa, nie mówiąc o wynagrodzeniach kierowców, kosztach utrzymania taboru itd. – czytamy w oświadczeniu Arrivy.

Autobusy nie kursują od wczoraj. Przewoźnik zapewnia, że zestawienie jest czasowe i kursy autobusów wrócą “po ustaniu okoliczności ograniczających zainteresowanie pasażerów połączeniami do i z Torunia”.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *