ARiMR wydłuża terminy naboru wniosków o przyznanie pomocy

ARiMR Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w związku z pandemią koronawirusa, wydłużyła terminy naboru wniosków o przyznanie pomocy z PROW 2014-2020. Chodzi o dotacje na inwestycje, chroniące przed ASF lub powodzią, a także na inwestycje w nawadnianie gospodarstw.

Pierwszy nabór dotyczy działania „Wsparcie inwestycji w środki zapobiegawcze, których celem jest ograniczenie skutków prawdopodobnych klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof”. Dotacje skierowane są do rolników, którzy chcą zainwestować w zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa ASF w ich gospodarstwie (100 tys. zł) oraz do spółek wodnych, które chcą zainwestować w sprzęt, chroniący gospodarstwa wodne przez zalaniem lub podtopieniem (1 mln zł). Termin naboru takich wniosków został przedłużony do 17 czerwca.

REKLAMA

Drugi nabór to dotacje na “Modernizacje gospodarstw rolnych”, czyli inwestycje w nawadnianie gospodarstwa. Rolnicy, którzy posiadają gospodarstwo o powierzchni co najmniej 1 ha (ale nie większe niż 300 ha) mogą wnioskować o maksymalne wsparcie w wysokości 100 tys. zł do 20 lipca.

Wnioski w obu naborach można przekazać do oddziałów regionalnych w formie dokumentu elektronicznego na elektroniczną skrzynkę podawczą, za pośrednictwem platformy ePUAP lub pocztą tradycyjną. Wnioski można również dostarczyć do specjalnych wrzutni, które ustawione są w placówkach terenowych ARiMR – tłumaczy Monika Galińska, spec. ds Informacji i Promocji w kujawsko-pomorskim oddziale regionalnym ARiMR.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *