ARiMR dofinansuje inwestycje, chroniące przed ASF lub powodzią

ARiMR Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

Od 19 marca do 17 kwietnia rolnicą mogą składać wnioski o dofinansowanie w regionalnych oddziałach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Na ochronę przed powodzią można otrzymać nawet 1 mln zł.

Wsparcie udzielane będzie na inwestycje, zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej. Pierwszą grupą odbiorców są rolnicy, którzy zajmują się chowem lub hodowlą nie mniej niż 50 sztuk świń i chcą zrealizować inwestycje, chroniące ich gospodarstwa przed rozprzestrzenianiem się wirusa ASF. Mogą na ten cel uzyskać 100 tys. zł., ale nie więcej niż 80 proc. kosztów kwalifikowanych zrealizowanej inwestycji.

REKLAMA

Drugą grupą odbiorców są spółki wodne lub związki spółek wodnych, w których większość stanowią rolnicy posiadający grunty rolne. Wnioskodawcy mogą otrzymać nawet 1 mln zł. na inwestycje w urządzenia zapobiegające zniszczeniu gospodarstw przez podtopienie czy powód. W tym przypadku dofinansowanie również nie może przekroczyć 80 proc. kosztów kwalifikowanych zrealizowanej inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *