Architekci doceniają, Czernikowo buduje. Będzie wyjątkowy żłobek [WIZUALIZACJE]

Box1 Czernikowo Wiadomości
Fot. AZ/UG Czernikowo

Portal architektoniczny Bryla.pl już przed kilkoma tygodniami chwalił projekt przyszłego żłobka w Czernikowie. Dziś i gmina uchyliła rąbka tajemnicy. Czas najwyższy – właśnie na ten cel rozebrano dawny posterunek policji.

Niemal rok temu trwała walka na kampanijne argumenty pomiędzy kandydatami na wójta w temacie budowy żłobka. Wygląda na to, że rację mieli ci, którzy wierzyli, że jednak jest to możliwe!

REKLAMA

W niewielkim Czernikowie powstanie niedługo nowoczesny żłobek, pełen ekologicznych rozwiązań – chwaliła Bryla.pl. –W budynku postawiono na nowe technologie, które mają zapewnić maksymalne wykorzystanie naturalnych źródeł energii, prądu oraz wody deszczowej do podlewania w ogrodzie. Cieszymy się, że taka realizacja powstanie niebawem w Czernikowie. Władzom gminy gratulujemy, że nie boją się stawiać na dobrą, nowoczesną architekturę!

Tym razem projekt opierał się na stworzeniu zupełnie nowej bryły, w której oprócz ustaleń planu miejscowego, w tym wymogów konserwatorskich, staraliśmy się zawrzeć nutę nowoczesności i architektonicznej prostoty, pozostającej w formie przyjaznej dla jej głównych odbiorców – czytamy na stronie M&R Biuro Projektów Mieloch Sp. z o. o. z Poznania – Projekt zakłada realizację dwóch oddziałów opieki nad dziećmi – każdy przeznaczony dla 24 dzieci w wieku maksymalnie trzech lat. W budynku przewidziano także pomieszczenia pomocnicze dla pracowników budynku tj. pokój nauczycielski, pokój dyrektora, gabinet zajęć dodatkowych oraz pomieszczenia higieniczno-sanitarne dla dzieci, ich opiekunów i pracowników. W budynku wydzielono także pomieszczenia techniczne mieszące urządzenia służące do obsługi budynku oraz pomieszczenia zaplecza kuchennego. Dla takiej inwestycji nie mogło oczywiście zabraknąć placu zabaw!

Dofinansowanie z RPO w wysokości 2 879 519,99 zł przyznane zostało gminie 27 listopada 2019 r. Tego samego dnia wójt podpisał umowy z wykonawcą robót budowlanych oraz inspektorem nadzoru, wyłonionych w ramach przetargu. Wykonawstwo powierzone zostało firmie „BUDMAX” Mark Paszyńskiego z Fabianek za kwotę 3 769 000,00 zł, natomiast usługę nadzoru inwestorskiego zrealizuje Biuro Usług Budowlanych Macieja Polcyna z Łabiszyna w cenie 49 790,50 zł.

Tagged
Anna Zglińska
Historyczka, technik informatyk, okazjonalnie archiwistka. Zaczynała od pisania po ławkach w szkole, prowadzenia bloga, potem w "Nowościach", dziś w "Poza Toruń" i "Tylko Toruń". Ukradkiem zbiera materiały do książki... kucharskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *