Apel ministra rolnictwa: szanujmy wodę!

Box2 Wiadomości
Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa.

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zaapelował za pośrednictwem Facebooka o oszczędzanie wody, która w okresie suszy staje się szczególnie ważna dla rolników. Jeśli jej zabraknie, mogą wystąpić problemy z dostępem do żywności.

– Nie tylko epidemia koronawirusa szkodzi Polsce i Europie. Obserwujemy kolejny rok również klęskę suszy, która niszczy gospodarkę i jednocześnie bardzo mocno szkodzi rolnictwu – mówił.

REKLAMA

Minister podkreślił wagę rolnictwa w gospodarce, zaznaczając, że dopiero w sytuacjach takich jak epidemia, zauważamy jego znaczenie.

– Zwracam się do państwa z nietypowym apelem, z wielką prośbą. Prośbą w imieniu rolników. Zacznijmy oszczędzać wodę. Szanujmy wodę, nie trwońmy jej bezproduktywnie, w sposób głupi. Tej wody, której mamy mało może zabraknąć również do potrzeb komunalnych – do jedzenia, utrzymania zwierząt – przekonywał.

Zwrócił uwagę na fakt, że właśnie od wody zależy ilość produkowanej żywności. Jego zdaniem nie powinno się podlewać trawników w okresie suszy. Ta woda może być potrzebna gdzie indziej. W zamian zaproponował łąki kwietne, które wymagają mniej podlewania niż trawa.

– Każdy powinien pomóc rolnikom, pomóc w oszczędzaniu wody. Sami rolnicy sobie nie poradzą – apelował Jan Krzysztof Ardanowski. – Każdy z nas, mieszkając w domu jednorodzinnym, ma możliwość zbierania deszczówki. Kiedyś było to bardzo popularne. W tej chwili tę wodę bezproduktywnie tracimy.

– Zwracam się do Państwa z tym gorącym apelem: szanujmy wodę, oszczędzajmy wodę. Każdy może tutaj wiele dobrego uczynić. Pomóżmy w ten sposób polskim rolnikom – zakończył minister.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *