Andrzej Wieczyński: Wspierając się, damy radę przetrwać ten trudny czas

Box2 Obrowo Wiadomości
Wójt gminy Obrowo, Andrzej Wieczyński. / fot. Łukasz Piecyk

Trwający okres epidemii jest czasem trudnym dla wszystkich. Koronawirus zmienił całkowicie dotychczasowe zachowania, a przede wszystkim postawił na nogi tych, którzy na co dzień walczą o ludzkie życie. To także czas ogólnego społecznego zaangażowania w działania na rzecz ochrony zdrowia i szybkiego powrotu do codzienności. Swoje podziękowania za solidarne działanie złożył mieszkańcom gminy Obrowo jej wójt Andrzej Wieczyński. 

Praca lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników służby zdrowia to tylko jeden z wielu aspektów walki z epidemią. Niezwykle ważne jest, aby w myśl idei #zostańwdomu nie narażać się na zakażenie i unikać kontaktów z ludźmi. Przestrzeganie tej zasady widać dobrze na ulicach, które świecą pustkami. Nie umknęło to uwadze wójta gminy Obrowo, który podziękował za przestrzeganie zasad bezpieczeństwa mieszkańcom.

REKLAMA

– Doceniam poświęcenie wszystkich osób zapewniających nam bezpieczeństwo. Serdecznie dziękuję tym, którzy dbają o nasze zdrowie: lekarzom, pracownikom przychodni, aptek, opiekunom osób starszych, niepełnosprawnych, niesamodzielnych, pracownikom domów pomocy społecznej – wymienia wójt Andrzej Wieczyński.

Są to osoby, które w walce z koronawirusem stoją w pierwszej linii. Ich codzienne zaangażowanie przekłada się nierzadko na narażenie własnego zdrowia i życia. Nie można jednak zapominać o tym, że życie toczy się dalej. Władze gminy, jak i wszystkie służby, starają się dbać o to, by w świecie epidemii nie zabrakło normalności i dążą do zaspokojenia bieżących potrzeb mieszkańców.

– Podziękowania składam strażakom gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych, policjantom i służbom gminnym: pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Straży Gminnej oraz tym, którzy codziennie pomagają mieszkańcom załatwiać niezbędne sprawy urzędowe. Gmina funkcjonuje stabilnie – odbierane są odpady, dostarczana jest woda, trwa edukacja. Dziękuję wykonującym tę pracę – podkreśla wójt. – Osobne słowa uznania kieruję do osób, które sprawiają, że obecne życie jest łatwiejsze i bliższe życiu w normalnym czasie. Dziękuję setkom wolontariuszy niosącym pomoc, sprzedawcom w sklepach, właścicielom restauracji oraz usługodawcom, którzy mogą jeszcze pracować. Bez Państwa wysiłku nasze funkcjonowanie byłoby dużo trudniejsze, a może nawet niemożliwe.

Wójt zwrócił także uwagę na odpowiedzialność mieszkańców gminy, którzy pozostają w domach i nie narażają się na zbędne ryzyko zakażenia. Koronawirusowa rzeczywistość wymusza szczególne zachowanie ostrożności w kontaktach z innymi. Puste jak nigdy dotąd ulice dają świadectwo walki z epidemią. To jednak nie koniec tego starcia. Nie wiadomo jeszcze, jak długo sytuacja się utrzyma, dlatego warto pamiętać o bezpieczeństwie własnym i najbliższych i stosować się do obowiązujących zakazów i zaleceń.

– Dostrzegam, jak odpowiedzialnie i mądrze zachowują się mieszkańcy naszej gminy. Stosujemy się do głównej zasady bezpieczeństwa #zostańwdomu – to widać na ulicach, w miejscach spotkań, na naszych ulubionych terenach spacerowych. Nie pamiętam, aby kiedykolwiek wcześniej nasza piękna gmina wiosną była tak wyludniona, pusta i cicha – wspomina Andrzej Wieczyński. – Przed nami jeszcze zapewne wiele dni wysiłku, cierpliwości i wytrwałości. Jestem jednak pewien, że dzięki zaangażowaniu we wzajemną pomoc wrócimy do normalności silniejsi o doświadczenie wspólnoty. Pamiętajmy: #zostańwdomu = bądź bezpieczny. Wspierając się, damy radę przetrwać ten trudny czas #RazemdlaObrowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *