Ambasador Japonii odwiedził firmę Sohbi Craft z Ostaszewa [ZDJĘCIA]

Box2 Fotogalerie Łysomice Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Pod koniec października informowaliśmy, że zajmująca się wcześniej produkcją metalowych części do samochodów firma Sohbi Craft poszerzyła swoją działalność o produkcję maseczek filtrujących. W czwartek 17 grudnia postępy prac w firmie przyjechał obejrzeć ambasador Japonii, Miyajima Akio.

O rozpoczęciu produkcji maseczek filtrujących przez firmę z Ostaszewa pisaliśmy tutaj:

REKLAMA

Na spotkaniu z ambasadorem obecni byli wójt Gminy Łysomice Piotr Kowal i przewodniczący Rady Gminy Łysomice Robert Kożuchowski. Po krótkim przywitaniu przedstawiciele firmy Sohbi Craft poprosili przybyłych gości o założenie czapeczek, gogli ochronnych, kamizelek i nakładek na obuwie i zaprosili ich na wycieczkę po hali produkcyjnej.

Firma z japońskim kapitałem produkuje obecnie maseczki filtrujące w klasie FPP2. W planach jest też produkcja maseczek w klasie FPP3, jednak obecnie jest większe zapotrzebowanie na te obecnie produkowane. Maseczki o wyższej klasie zmniejszają prawdopodobieństwo rozprzestrzeniania wirusa o zaledwie 4-5 procent, a ich produkcja jest znacznie droższa.

Po obejrzeniu hali produkcyjnej głos zabrał ambasador Japonii:

– Jest to z mojego punktu widzenia bardzo dobrze zorganizowana fabryka. Wcześniej rozmawialiśmy o haśle przewodnim firmy, którym jest „jedna rodzina milion wyzwań” i to również dodało mi wiele otuchy i myślę, że jesteście w stanie sprostać wielu wyzwaniom. Dużo otuchy dodały mi także państwa słowa o tym, jak współpracuje się japońskiej firmie z Polakami. Polacy pracują bardzo poważnie, ciężko i bardzo przykładają się do swojej pracy. Myślę, że dla osób, które przyjeżdżają do Polski z Japonii, praca w takiej firmie jest bardzo dużym szokiem kulturowym. Ale cieszy mnie fakt, że firma Sohbi Craft działa już tutaj blisko 15 lat i mam nadzieję, że z czasem tym bardziej uda jej się wszystkich do siebie zbliżyć. Przed chwilą w fabryce widzieliśmy zastosowanie zaawansowanych technologii i robotów składających części. Przede wszystkim jednak trzeba pamiętać, że tymi robotami kierują jednak ludzie i to na dokładności i skupieniu każdego pracownika zależy wykonanie zadań i sukces firmy. Każdy pracownik musi wspierać działanie firmy i myślę, że Sohbi w ten sposób udaje się łączyć najlepsze cechy Japonii i Polski. To jest naprawdę wspaniałe. Bardzo się cieszę, że mieszka tutaj kadra kierownicza i fabryka działa jako jedna rodzina. W japońskiej produkcji przedmiotów chodzi o to, żeby stworzyć też coś nowego, jakąś nową wartość dla społeczeństwa. Mam nadzieję, że japońskiej kadrze kierowniczej udaje się Polakom tę wartość przekazać. Podczas obchodu fabryki rozmawialiśmy, że jednym z największych wyzwań japońskich menedżerów, przyjeżdżających do Polski, jest przekazanie Polakom duszy japońskiego rzemieślnika. Bardzo dokładnej i dbającej o szczegóły. Nie tylko przekazanie, ale też pokazanie, że taki sposób wykonywania czynności ma sens. Do takiego przedsięwzięcia jak produkcja maseczek mogła przystąpić i dochować najwyższych standardów tylko zgrana drużyna. Bardzo się cieszę, że udało się tę wspaniałą inicjatywę urzeczywistnić.

Następnie głos zabrał wójt Gminy Łysomice, Piotr Kowal, który podziękował ambasadorowi za przyjazd. Powiedział także, że te 13 lat działania firmy na terenie Łysomic było latami niełatwymi. Zdaniem wójta przez te 13 lat Polska i Japonia poznawały się nie tylko pod kątem kulturowym, ale i produkcyjnym. Piotr Kowal potwierdził, że polski pracownik musiał się od Japończyków wiele nauczyć. Wójt zauważył, że Polakom ciężko było przyzwyczaić się do tego, że procesy produkcyjne są poukładane.

– Aby konkurować na rynku globalnym, liczy się wysoka jakość produktów, które się wytwarza. Dlatego bardzo ważne jest wyrobienie w pracowniku świadomości, że to jest jego firma i może ją traktować jak rodzinę. Jesteśmy pod dużym wrażeniem nowych technologii i sposobów zarządzania i sposobów zarządzania, mających na celu osiągnięcie założonego celu. Gratuluję również zarządowi firmy, że potrafi na tym trudnym, europejskim rynku w dobie kryzysów ekonomicznych, a także pandemii funkcjonować i dobrze sobie na rynku radzić – dodał Piotr Kowal.

Przewodniczący Rady Gminy Łysomice Robert Kożuchowski zwrócił uwagę na to, że Sohbi Craft bardzo dba o swoich pracowników. Docenił także fakt, iż firma uczestniczy w życiu gminy i bierze udział w akcjach charytatywnych.

Na koniec przedstawiciele Gminy Łysomice wręczyli ambasadorowi drobny upominek.

Tagged

2 thoughts on “Ambasador Japonii odwiedził firmę Sohbi Craft z Ostaszewa [ZDJĘCIA]

  1. a firma przewodniczącego rady gminy zarabia 1,5 miliona złotych tak oświadczył w oświadczeniu majątkowym a on bierze jeszcze dietę z naszych podatków 1000zł mies

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.