Alkohol, narkotyki i zakaz kierowania. Policyjny pościg za 26-latkiem

112 Box2 Powiat chełmiński Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Młody kierowca miał w organizmie 1.5 promila alkoholu. W jego krwi wykryto również obecność narkotyków. Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać przed funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji z Chełmna. Grozi mu kara pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w Brukach Unisławskich w powiecie chełmińskim. Policjanci w trakcie służy zauważyli, że kierowca pojazdu marki Volkswagen zaczął na ich widok przyspieszać. Mundurowi zasygnalizowali, aby się zatrzymał. Mężczyzna zignorował nakaz i zaczął uciekać. Rozpoczął się policyjny pościg. 26-latek w pewnym momencie porzucił swoje auto i zaczął dalej uciekać pieszo. Na szczęście, funkcjonariuszom udało się go dogonić.

REKLAMA

Mężczyzna jest mieszkańcem powiatu bydgoskiego. Okazało się, że miał zakaz prowadzania pojazdów, orzeczony przez sąd. Został zbadany alkomatem i narkotestem. Wyniki były jednoznaczne. 1.5 promila alkoholu i obecność narkotyków we krwi. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi teraz kara pozbawienia wolności. 2 lata za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym, 5 lat za niedostosowanie się do zakazu kierowania pojazdem i 5 lat za zignorowanie polecenia zatrzymania pojazdu do kontroli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *