Akcja sterylizacji w gminie Zławieś Wielka. Zbliża się nabór

Box1 Wiadomości Zławieś Wielka
Fot. Pixabay

Gmina Zławieś Wielka po raz kolejny będzie przeprowadzać na swoim terenie bezpłatną sterylizację kotek. Nabór wniosków do programu rozpocznie się w przyszłym tygodniu, a same zabiegi zrealizowane zostaną do końca listopada. Trzeba się spieszyć, bo wnioski przyjmowane będą do wyczerpania środków.

Poprzednie akcje cieszyły się bardzo dużą popularnością, a dostępne miejsca rozchodziły błyskawicznie. Właściciele kotek, którzy tym razem chcieliby wysterylizować swojego pupila, muszą się zatem spieszyć. Nabór wniosków w programie rozpocznie się 17 maja i potrwa do 15 czerwca – bądź do wyczerpania puli środków pieniężnych, przeznaczonych na ten cel. Decyduje kolejność zgłoszeń.

REKLAMA

Zabiegi wykonywane są bezpłatnie w trybie jednodniowym. Wystarczy stawić się z kotem na umówioną godzinę, a następnie zostawić go w przychodzi na ok. 3 godziny. Zabieg obejmuje przeprowadzanie badania stanu zdrowia oraz rozpoznanie wieku zwierzęcia, przeprowadzenie zabiegu w znieczuleniu ogólnym, zmianę opatrunków, zdjęcie szwów, podanie leków oraz nałożenie ubrania pooperacyjnego. Uwaga! Jeśli lekarz weterynarii, przeprowadzający wstępne badanie, uzna, że zwierzę nie może zostać poddane zabiegowi ze względu na wiek lub ze względów medycznych, to zwierzę zostanie wykluczone z programu.

Wnioski należy dostarczyć do Urzędu Gminy Zławieś Wielka w godzinach pracy.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *