Akcja “Smog” na drogach powiatu toruńskiego i chełmińskiego. Zatrzymano 20 dowodów rejestracyjnych

112 Powiat chełmiński Powiat toruński
Fot. Pixabay

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Toruniu i Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie uczestniczyli w działaniach pod nazwą „Smog”. W trakcie kontroli drogowych szczególną uwagę zwracali na stan techniczny zatrzymywanych pojazdów.

Działania na drogach powiatów toruńskiego i chełmińskiego przeprowadzone zostały w środę (27.02). Ich celem było ujawnianie nieprawidłowości związanych ze złym stanem technicznym, a w szczególności eliminowanie z ruchu aut, których stan w oczywisty sposób wskazuje na wadliwe działanie układu wydechowego.

REKLAMA

Pojazdy mundurowi kontrolowali specjalnym pojazdem technicznym, wyposażonym m.in. w analizator spalin.

– Policjanci skontrolowali 83 pojazdy i zatrzymali 4 dowody rejestracyjne – informuje asp. Dorota Lewków, rzecznik prasowy KPP Chełmno.

Jaki jest efekt działań funkcjonariuszy w powiecie toruńskim?

– W czasie akcji funkcjonariusze skontrolowali ponad 300 aut – informuje mł. asp. Wojciech Chrostowski, oficer prasowy KMP Toruń. – Efektem ich działań było ujawnienie 16 pojazdów, które miały niesprawne układy wydechowe i emitowały nadmierną ilość spalin. W tych przypadkach funkcjonariusze zmuszeni byli do zatrzymania dowodów rejestracyjnych, które powrócą do właścicieli aut po usunięciu usterek. 

Warto pamiętać o tym, że kierujący, których pojazdy nie spełnią wymogów określonych przepisami prawa, muszą się liczyć z utratą dowodu rejestracyjnego, który zostanie zwrócony dopiero po usunięciu usterki. Ponadto kierujący, za zły stan techniczny pojazdu, może zostać ukarany mandatem w wysokości do 500 zł.

Tagged

1 thought on “Akcja “Smog” na drogach powiatu toruńskiego i chełmińskiego. Zatrzymano 20 dowodów rejestracyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *